Gündem Haberleri

  Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları bugün bitiyor

  A.A
  22.02.2006 - 09:52 | Son Güncelleme:

  Sözleşmeli öğretmenlik için 17 Şubat'ta başlayan başvuru süresi bugün mesai saati bitiminde sona erecek.

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 7 bin 800 kontenjan ayırdığı sözleşmeli öğretmenlik için başvurular, Bakanlığın ”http://personel.meb.gov.tr” internet adresinden yapılabilecek.

  Sözleşmeli öğretmen adaylarının 2004 veya 2005 KPSS'ye katılmış ve MEB'in branşlar bazında belirlediği taban puanın üzerinde puan almış olmaları, ayrıca bundan önceki sözleşmeli öğretmen alımı sırasında belirlenen koşulları taşımaları gerekiyor.

  İnternetteki formları dolduran adaylar, bu formları il milli eğitim müdürlüklerinde onaylattıktan sonra başvurmuş sayılacaklar. Onaylar, bugün mesai saati bitimine kadar yapılacak.

  Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması ya da askerlik yükümlülüğünü 30 Haziran 2006 tarihine kadar erteletmiş olması gerekiyor. Tam teşekküllü hastanelerden alınacak sağlık kurulu raporlarının yanı sıra sağlık ocaklarından alınacak “öğretmen olur” ifadesi bulunan raporlar da geçerli olacak.

  ATAMALAR 24 ŞUBAT'TA

  Atamalar, 24 Şubat Cuma günü bilgisayar kurasıyla gerçekleştirilecek ve sonuçlar ile atamalara ilişkin her türlü bilgi ”http://personel.meb.gov.tr” internet adresinde açıklanacak.

  Görevlendirilen öğretmenler, tebligat beklemeden 27 Şubat 2006 Pazartesi gününden itibaren görevlendirildikleri eğitim kurumlarının bağlı olduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine, istenen belgelerle birlikte başvurabilecekler. Gerekli şartları taşıyan ve kendileriyle sözleşme imzalanan öğretmenler, görevlendirildikleri eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim süreci de dikkate alınarak hemen göreve başlayabilecekler.

  ÜCRET VE DERS SAATLERİ

  Sözleşmeli öğretmenlere bir öğretim günü için brüt 61.80 YTL ödenecek. Öğretmenlerle yapılacak sözleşme, 30 Haziran 2006'da sona erecek. Her 6 ders saati bir öğretim günü olacak. Çalışma süresi sınıf öğretmenliği öğreticiliğinde haftada 5, sınıf öğretmenliği öğreticiliği dışındaki branşlarda 4 öğretim gününden fazla olamayacak. Bir öğretim gününün hesaplanmasında esas alınan saatlerin doldurulamaması halinde ödenecek ücretler verilen ders saati dikkate alınarak belirlenecek.

  Ödemeler ilgililere görevin yapılmasını müteakip her ayın 15'inde yapılacak. Sözleşmeli öğretmenler sosyal güvenlik mevzuatı yönünde SSK hükümlerine tabi olacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı