Gündem Haberleri

  Sosyete terzisine soruşturma

  Hürriyet Haber
  11.07.2001 - 01:32 | Son Güncelleme:

  AVRUPA ülkelerine gitmek isteyen İranlıları tuzağa düşürüp dolandıran İran asıllı Meryem Başer ile eski polis memuru eşi Lomen Başer yakalandı. Meryem Başer'in ABD'de olduğu sanılan kızı Neda Sheikhkal (25) ise aranıyor. İran'da Şah Rıza Pehlevi döneminde İsrail Gizli Servisi MOSSAD için ajanlık yaptığı da öne sürülen Meryem Başer (57), eşinin molla rejimi tarafından idam edilmesinden sonra, yaklaşık 20 yıl önce Türkiye'ye kaçtı. İstanbul'da ünlü bir moda evinde terzilik yapan Başer, polis memuru Lomen Başer'le evlendi.

  Polislikten atıldı

  Polis memuru Başer, polisin yabancı ile evlenmesi yasak olduğundan meslekten atıldı. Bir süre sonra dolandırıcılığa başlayan Başer çifti ve Neda, Avrupa ülkelerinin konsolosluklarını dolaşarak, vize almak için sırada bekleyen İranlılarla samimiyet kurup Bakırköy'deki evlerine davet ediyordu. Bu kişilerin, para ve ziynet eşyalarını, hırsızlardan korumak için kasalarında saklamaya ikna ediyorlardı.

  Oyun oynuyorlardı

  Ardından ya Neda konuk edilen erkekle uygunsuz bir sahne yaratıyor, Başer çifti onları yakalamış oluyor, ya da Lomen Başer konuk kadına cinsel tacizde bulunup ardından kavga çıkartıyorlardı. İranlıları polise şikáyet ederek
  sınırdışına göndermekle tehdit eden Başerler ve Neda, kasadaki paraları da geri vermiyorlardı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı