Gündem Haberleri

  Sorunları demokrasiyle aşarız Standartlar yükseliyor

  Hürriyet Haber
  23.04.2009 - 00:29 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Bugün Türkiye’nin yarınları, cesaretle atılan doğru adımlarla ve akılcı stratejilerle yönlendirilmektedir. Ülkemizin standartları her alanda giderek yükselmektedir. Türkiye’nin geleceğine ilişkin yapılan olumlu değerlendirmeler de bunun bir göstergesidir. Türkiye tüm sorunlarını derinliğine tartışarak, demokrasi ve hukukun üstünlüğü çerçevesi içerisinde aşacaktır.

  Meclis üstünlüğü

  Başbakan Tayyip Erdoğan Atatürk, Milli mücadelenin çetin şartlarında dahi TBMM’nin demokratik bir zemin olarak muhafazasına büyük önem göstermiş, Meclis üstünlüğünü temel prensip olarak benimsemiştir. Aziz milletimizin istiklal mücadelesindeki büyük azim ve kararlılığı, bugün de muasır medeniyetler seviyesinin ötesine geçme yolunda verdiğimiz istikbal mücadelesinin en güçlü ilham kaynağıdır.

  İnanç asla zaafa uğramadı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Egemenliğin kayıtsız şartsız milletimize geçmesiyle temsili demokrasinin kurumsallaşması da sağlanmış, fertler vatandaş sıfatıyla millet egemenliği içerisinde bütünleşerek, müştereken cumhuriyetimize güç vermişlerdir. Mustafa Kemal, en zor zamanlarda bile milletimizin sarsılmaz iradesinden kuşku duymayarak, geleceği buna göre planlamıştır. Bağımsızlığa inanç, top sesleri altında dahi zaafa uğramadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı