Gündem Haberleri

  Sonbahar'a 32. Ödül Hollanda'dan

  Hürriyet Haber
  19.11.2009 - 01:00 | Son Güncelleme:

  Genç yönetmen Özcan Alper'in 2008 tarihli ilk filmi “Sonbahar”, Hollanda'nın Leeuwarden şehrinde düzenlenen 31. Noordelijk Film Festivali'nde “En İyi Film” ödülünü kazandı.

  FİLMİN FRAGMANI (VİDEO) 

  Alınan bilgiye göre, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden yönetmenlerin ilk ve  ikinci uzun metrajlı filmlerinin yarıştığı ve 11-15 Kasımda gerçekleştirilen  festivalde, “Bölgelerarası Yarışma” jürisinin değerlendirmesi sonucu  “Sonbahar” filmi ve yönetmeni Özcan Alper, altın Matad'or ve 10 bin avro ödüle  layık görüldü. “İçimizdeki ve dışımızdaki sınırları keşfetmek bir ömür sürer”  sloganıyla bu yıl 31. kez düzenlenen festivalin yarışma jürisinde, İzlanda Film  Merkezi yöneticisi Laufey Gudjonsdottir, Variety dergisi ve cineuropa.org'dan  Lüksemburglu film yazarı Boyd of Hoeij, Hollandalı görsel sanatçı Kie Ellens ve  yönetmen David Verbeek ile Polonya'dan Torun Film Festivali yöneticisi Kafka  Jawaroska yer aldı.

  Geliştirme aşamasında olduğu “Gelecekte Uzun Sürer” isimli ikinci uzun  metrajlı film projesi için Selanik'te bulunan Özcan Alper, Hollanda'daki ödül  törenine katılamadı. Alper'in yeni projesi 16-18 Kasımda 50. Selanik Film Festivali  çerçevesinde düzenlenen “Crossroads Ortak Yapım Forumu”nda yer alıyor. AA

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı