GeriGündem "Sonbahar" Avrupa Film Akademisi'nde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Sonbahar" Avrupa Film Akademisi'nde

"Sonbahar" Avrupa Film Akademisi'nde
refid:13144797 ilişkili resim dosyası

Genç yönetmen Özcan Alper'in 2008 tarihli ilk filmi “Sonbahar”, Avrupa Film Akademisi-Avrupa Filmleri Festivali'nde yarışacak.

Almanya'nın çeşitli şehirlerinde gerçekleşen festivalin ödül töreni öncesinde, yönetmen Alper ve başrol oyuncusu Onur Saylak “Sonbahar”ı temsil etmek üzere Almanya'ya davet edildi.

Film, 6 Aralıkta başlayan ve 11 Aralıka kadar sürecek olan festival kapsamında, Almanya'nın Köln, Essen, Duisburg, Bochum ve Dortmund gibi şehirlerinde gösterilecek. Filmin yönetmeni ve başrol oyuncusu gösterimlerden sonra izleyicilerle söyleşi gerçekleştirecek.

Türkiye ve dünyada katıldığı festivallerden ödüllerle dönen ve Türkiye'de oldukça geniş bir izleyici kitlesi tarafından izlenen, “Sonbahar” filmi Avrupa'nın en prestijli film ödülü Avrupa Film Akademisi Ödülü'nün European Discovery (Avrupa'nın Keşfi) bölümüne aday gösterilmişti.

Avrupa Film Akademisi Ödül Töreni, Avrupa'dan 3 bini aşkın davetlinin katılımıyla 12 Aralık Cumartesi gecesi Almanya'nın Essen şehrine bağlı Ruhr Bölgesi'nde yapılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle