GeriGündem Son dakika... Vatan Şaşmaz cinayeti soruşturmasında flaş gelişme
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Vatan Şaşmaz cinayeti soruşturmasında flaş gelişme

Son dakika... Vatan Şaşmaz cinayeti soruşturmasında flaş gelişme

Emniyet Genel Müdürlüğünden, oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker'in intihar etmesi olayının sosyal medyaya yansıyan ilk görüntülerini araştırmak üzere başmüfettiş görevlendirildiği bildirildi.

Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi ve onu öldüren Filiz Aker'in intihar etmesi olayının görüntülerinin yayınlanmasıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından soruşturma açılarak bir polis başmüfettişi görevlendirildi. Soruşturmanın yürütüldüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen başmüfettişin, görüntülerin kim tarafından verildiği ve nasıl yayıldığı konusunda inceleme yaptığı öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "27 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul'da bir otel odasında Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ölümü ile sonuçlanan olayın ilk görüntülerinin sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı görülmüştür. Emniyet Genel Müdürlüğü'nce konunun araştırılması için Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir" denildi.

GÖRÜNTÜLER KARŞILAŞTIRILACAK

Açıklamanın ardından cinayet ve intihar olayının soruşturmasının yürütüldüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen başmüfettişin olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. Yapılan araştırmada, öncelikle sosyal medya hesaplarında yayılan Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in cenaze görüntülerinin kim tarafından çekildiği araştırılıyor. Görüntülerde odada sadece sağlık ekipleri ve görüntüleri çeken kişinin bulunduğu tespit edilirken, bu görüntüler otel güvenlik kameralarının oda girişinde çektiği görüntülerle karşılaştırılacak ve böylece odada bulunan kişiler tespit edilecek.

SOSYAL MEDYADA İLK PAYLAŞAN HESAP ARAŞTIRILIYOR

Öte yandan görüntülerin sosyal medya hesaplarında paylaşılmasıyla ilgili de araştırma yapıldığı belirtildi. Görüntüleri ilk paylaşan sosyal medya hesabının bulunması ve kime ait olduğunun tespit edilmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Bu arada görüntülerin bazı kişiler tarafından basın kuruluşlarına para karşılığı pazarlanmaya çalışıldığı tespit edildi.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök dünkü yazısında, "Olay yeri inceleme fotoğraf ve görüntüleri nasıl sızdı" diye sormuştu. Özkök'ün yazısının o bölümü şöyleydi:

"ÖNCEKİ akşam davette bir arkadaşımın WhatsApp’ına Vatan Şaşmaz ve katilinin ölüm fotoğrafları geldi.

Belli ki polis tarafından çekilmiş fotoğraflardı.

Dün bu şaşkınlığım daha da büyüdü.

Çünkü bir arkadaşım bana “olay yeri incelemesi” sırasında çekilen video görüntülerini de gönderdi.

Epeydir ilk defa böyle bir şey görüyorum.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde olay yeri fotoğraf ve görüntüleri çok gizli tutulur.

Bu görüntülerin sızdırılması bana tuhaf geldi...

Komplo teorisi falan benim işim değil...

Ama bunun neden sızdırıldığını doğrusu merak ettim."

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle