Gündem Haberleri

  Son dakika... Ataşehir'de büyük panik! Gökdelende yangın çıktı

  Sinan BİLGİLİ - Cengiz ÇOBAN - Zeki GÜNAL/İSTANBUL,(DHA)
  26.10.2017 - 13:09 | Son Güncelleme:

  İstanbul Ataşehir'de bulunan 52 katlı gökdelenin 15'inci katında yangın çıktı. 188 metre uzunluğundaki binadaki yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Son bilgilere göre, rezidanstaki yangın söndürüldü. Rezidansta yaşayanlar büyük panik yaşarken yangından etkilenenler arasında Fenerbahçe Doğuş'ta oynayan Luigi Datome de bulunuyordu...

  İstanbul Ataşehir'de bulunan 52 katlı 188 metre uzunluğundaki bir rezidansta yangın paniği yaşandı. İlk bilgilere göre, binanın 15'nci katında soğutma sisteminde yapılan kaynak çalışmaları sırasında küçük çaplı bir patlama meydana geldi ve yangın çıktı.

  Yangın nedeniyle rezidanstaki koridorları duman kapladı. Binadaki akıllı söndürme sistemi ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi sayesinde yangın büyümeden söndürüldü. Fakat rezidansta yaşayanlar büyük panik yaşadı.  Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında, dumandan etkilenen biri çocuk 4 kişiye, sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldı.

  Şu an söndürülen yangın sonrasında, duman tahliye işlemleri yapılıyor.

  BELEDİYE BAŞKANI: ÇOK ŞÜKÜR CAN KAYBIMIZ YOK

  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der de bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Der, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çok şükür bir can kaybımız yok. 12. kattaki sistem odasında kaynak yapıldığı sırada bir patlama meydana geliyor. Patlamadan dolayı binayı yoğun duman sarıyor. Belediye ve itfaiye ekipleri gerekli müdahaleyi yaptı. Dumandan etkilenen vatandaşlarımız var. Onlara da sağlık ekipleri müdahale etti. Sağlık durumları iyi." dedi.

  İBB'DEN AÇIKLAMA

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada da sistem odasında başlayan yangına, Ünalan, Kadıköy, Kayışdağı ve Ümrani'ye'den 15 araç ve 40 itfaiye personeli ile müdahale edildiği bildirildi. Açıklamada, binada duman tahliyesinin sürdüğü, odalar kontrol edilerek gerekli durumlarda yangın merdiveninden tahliye yapıldığı kaydedildi.

  KAYMAKAM: OTOMATİK OLARAK YANGIN SÖNDÜ

  Olay yerine gelen Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu da yaptığı açıklamada, "sistem odası" diye ifade edilen 12. katta, mekanik tamirat sırasında küçük çaplı yangın çıktığını belirterek, yangının çıkmasıyla ısıya duyarlı sistemlerin çalıştığını ve otomatik olarak yangının söndüğünü anlattı.

  Yangın neticesinde duman oluştuğunu dile getiren Karamehmetoğlu, "Dumandan etkilenenler var ama hayati tehlikeleri yok. İtfaiye ekipleri, içeride kontrollerini yapıyor. İtfaiye ekiplerinin kontrollerini tamamlamasının ardından içeriye girişlere izin verilecek." diye konuştu.

  "ÇALIŞMA YAPILIRKEN PATLAMA MEYDANA GELDİ"

  Sitenin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Alataş ise "Soğutma sistemine bağlı 12. katta en yukarıya kadar besleyen bir ara zon var. Bu ara zonda çalışma yapılırken, bir patlama meydana geliyor. Patlamanın hemen ardından, arkadaşlar aşağıya indi. Can kaybımız yok, dumandan etkilenenler var. Onlar da hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumları da iyi." ifadelerini kullandı.

  Son dakika... Ataşehirde büyük panik Gökdelende yangın çıktı

  Etiketler: rezidans , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı