GeriGündem Son dakika: AK Parti TBMM Başkan adayı için başvurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: AK Parti TBMM Başkan adayı için başvurdu

Son dakika: AK Parti TBMM Başkan adayı için başvurdu

AK Parti, TBMM Başkanı adayı Mustafa Şentop'un başvuru dilekçesini TBMM Başkanlığı'na teslim etti.

Binali Yıldırım'ın istifasının ardından boşalan Meclis Başkanlığı koltuğu için AK Parti'nin adayı olan Mustafa Şentop'un başvuru dilekçesi, Geçici Meclis Başkanı Celal Adan'a sunuldu. Şentop'un başvuru dilekçesi, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş, Bülent Turan, Özlem Zengin, Muhammet Akbaşoğlu ve Cahit Özkan'ın imzası ile verildi.

Şentop, dilekçesini  AK Parti Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş, Özlem  Zengin, Muhammet Akbaşoğlu, Bülent Turan, Cahit Özkan ve partili milletvekilleri ile birlikte verdi.

Şentop'un başvuru dilekçesini Adan'a teslim eden Grup Başkanvekili Muş, "Bugün Mustafa Şentop hocamızı aday olarak öneriyoruz" dedi.

Şentop da "Yetkili kurullarımız ve Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından, bu görev bana ifa edildi" diye konuştu.

Celal Adan da Şentop'la bir süredir mesai beraberliği yaptıklarını belirterek, başarılar diledi.

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı Mustafa ŞentopCNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, AK Parti'nin Meclis Başkanlığı'na Mustafa Şentop'u aday göstereceğini bildirdi. Şentop'un bugün öğleden sonra başvuru dilekçesini vereceği öğrenildi. 24 Haziran seçimlerinde Tekirdağ milletvekili olarak seçilen AK Partili Mustafa Şentop, TBMM Başkanvekilliği görevini yürütüyordu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle