Gündem Haberleri

  Son 10 yılın en iyi filmi

  Hürriyet Haber
  18.12.2009 - 14:00 | Son Güncelleme:

  Bir Paul Thomas Anderson filmi olan ve Daniel Day-Lewis’in rol aldığı Oscarlı film “There Will Be Blood” uzmanlar tarafından son on yılın en iyi filmi seçildi.

  2007 yapımı, Kuzey Kaliforniya’da kararlı bir petrol arayıcısının dramını anlatan film Total Film dergisi tarafından en iyi film seçildi.
  Filmde rol alan başarılı oyuncu Daniel Day-Lewis “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar'ını alırken, Academy Ödülleri’nde “En İyi Film” ödülünü “No Country For Old Men”e kaptırmıştı.
  Dergi yazarları son 10 yılın en ses getiren filmlerini Çarşamba günü çıkacak olan dergi için masaya yatırdılar.

  Bu filmlerin arasında ayrıca geçtiğimiz sene büyük ses getirmiş olan “The Dark Knight” ve 2001’de izleyiciyle buluşmuş olan ve bir kült haline gelen “Donnie Darko” da yer aldı.

  Total Film editörü Jamie Graham, The Total Film elemeleri esnasında modern popüler sinemanın temelini şekillendiren filmleri belirlemek gibi bir amaç güttüklerini belirtti.

  Graham ayrıca, “Ama ayrıca son 10 yılın en iyi filmini seçmenin de önemli olduğunu düşündük. Ve bu kategoride Paul Thomas Anderson’un There Will Be Blood isimli filmi “No Counrty For Old Men”, “Mulholland Drive”, “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” ve “Memento” gibi filmleri geride bırakmayı başardı.” dedi.

  İŞTE TOTAL FILM DERGİSİNİN SEÇTİĞİ SON 10 YILIN EN İYİLERİ - FOTO ANALİZ

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı