Gündem Haberleri

  Şok iddia: Bazı arsa sahipleri rögarları kapatmış

  Özgür ALTUNCU /Yaşar KAÇMAZ -DHA
  19.07.2017 - 13:18 | Son Güncelleme:

  Dün yaşanan ve 5 dakika içerisinde metre kareye yaklaşık 120 kilo yağışın düştüğü Silivri ilçesinde sular henüz tamamen çekilmiş değil. Sular altında kalan yaklaşık 500 evin bulunduğu bölgede çalışmalar devam ediyor. Suyun gideceği yer yok. Yazlık evlerin önündeki rögarların çoğu tıkalı. İddiaya göre bazı rögarlar da arazi sahipleri tarafından kapatıldı. Adını vermek istemeyen bir bölge sakini durumu, "Rögarlar tıkalı. İtfaiye suyu tahliye etmeye uğraşıyor. Bazı arsa sahipleri rögarları kapatmış" şeklinde anlattı.

  Silivri'nin Gümüşyaka bölgesinde su basmayan ev yok. O kadar çok su birikti ki, dünden bu yana tahliye çalışmaları sürdüğü halen su altında olan yerler var.

  50 ARAÇ, 15 POMPA SU TAHLİYESİ İÇİN ÇALIŞIYOR

  İstanbul İtfaiyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Silivri Belediyesine ait ekipler bölgeye kamp kurdu. Geceyi çadırda geçiren ekipler aralıksız çalıştı. Günün ilk ışıklarıyla da su tahliye çalışmaları sürdü. 50 araç ile 150 personel Gümüşyaka'daki suyu tahliye etmeye çalışıyor. Giderler olmadığı, olanlar da tıkalı olduğu için 15 pompa aracı suyu yol üzerinden geçirip D-100'deki giderlere aktarıyor. İtfaiye yetkilileri bölgedeki çalışmaların bu hızda sürmesi halinde, suyun tamamen boşaltılmasının akşam saatlerini bulacağını açıkladı.

  Şok iddia: Bazı arsa sahipleri rögarları kapatmış

  HASAR ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  Suyun tamamen tahliye evler de oldu. Buralarda geriye çamur ve su seviyesini gösteren çamur izleri kaldı. Bu arada bölgedeki hasar tespit çalışmalarının başladığı öğrenildi.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (19.07.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı