Gündem Haberleri

  Soğuk yine can aldı

  Hürriyet Haber
  11.01.2002 - 11:44 | Son Güncelleme:

  Adana`nın Tufanbeyli ilçesinde, Hollanda`dan gelen yakınlarını ziyarete giden 5 kişiden biri donarak öldü, diğerleri kurtarıldı. Hollanda`dan gelen Tahsin Bilir`i, ilçeye bağlı Ayvat köyünde ziyaret etmek için yola çıkan 5 kişi, atların kara saplanması üzerine Kayapınar mevkiinde mahsur kaldı.

  Mahsur kalan 5 kişiden Fakı Sayın ve Halil Biler yaya olarak yollarına devam ederken, köye 800 metre kala donma sonucu baygınlık geçirdi.  Karapınar mevkiinde mahsur kalan, ancak daha sonra yola devam eden Osman Erkmen, Ahmet Erin  ve Mustafa Bozdemir, iki kişiyi baygın buldular ve durumu telefonla jandarmaya bildirerek yardım istediler.

  Tufanbeyli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kemal Ölmez ve Belediye Başkanı Mustafa Bulun`un da aralarında bulunduğu kurtarma ekibi, iş makineleriyle 13 saatlik yoğun çalışma sonucu mahsur kalan kişilere ulaştı.

  Yakınlarını ziyarete giden 5 kişiden Fakı Sayın donarak ölürken, Halil Biler, Osman Erkmen, Ahmet Erin ve Mustafa Bozdemir donma tehlikesi geçirirken kurtarıldılar.

  Yetkililer, donma tehlikesi geçiren 4 kişinin Devlet Hastanesi`ne kaldırıldığını, sağlık durumlarının ise iyi olduğunu belirttiler.

  Bu arada, 6. Kolordu Komutanlığı`nca, kurtarma ekibinin isteği üzerine gönderilen bir helikopterin, hava muhalefeti nedeniyle ilçeye ulaşamadan geri döndüğü kaydedildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı