Gündem Haberleri

  Sobadan ölümün ardından fatura dramı çıktı

  İbrahim AKTÜRK, İstanbul-DHA
  24.02.2015 - 17:28 | Son Güncelleme:

  Hava değişim için geldiği İstanbul'da kuzeniyle birlikte kaldığı odada kömür sobasından çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden Er Orhan Özçelik (21) toprağa verildi. Özçelik'in eve son ay gelen 400-500 liralık doğalgaz faturası nedeniyle soba yaktığı ortaya çıktı.

  Adli Tıp Kurumu'nda işlemleri tamamlanan Orhan Özçelik'in cenazesi ailesi tarafından alındı. Cenazenin Sultangazi Fevzi Çakmak Camii'ne getirildiği sırada anne Hülya Özçelik ayakta durmakta güçlük çekti. Kılınan cenaze namazının ardından, Orhan Özçelik'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutun içindeki cenazesi defnedilmek üzere Yayla Mezarlığı'na götürüldü.

  Sobadan ölümün ardından fatura dramı çıktı

  "FATURA YÜKSEK GELDİĞİ İÇİN..."

  Bu arada, Orhan Özçelik'in hayatını kaybettiği oda ve burada bulunan kömür sobası gazeteciler tarafından görüntülendi. Olayın yaşandığı odada gazetecilere açıklamalarda bulunan Yılmaz Özçelik'in halasının oğlu Fuat Bozkurt, “Beraber vakit geçirmek için bu evde kalıyorlar. Gece yatıyorlar. Sabah 06:00 civarında diğer kuzenim kalkıyor. İçeri girdiğinde öksürdüklerini görüyor ve hemen ikisini de hastaneye kaldırıyorlar. Orhan maalesef hayatını kaybediyor.

  Sobadan ölümün ardından fatura dramı çıktı

  Bu aslında bizim ayıbımız değil, devletin ayıbı. Çünkü bu ev aynı zamanda doğalgazlı. Ancak faturanın yüksek gelmesi nedeniyle doğalgaz yerine kömür sobası ile ısınıyorlardı. Bin 400 - 500 lira maaş. Bir öğrenci okutuyor, bi de asker.. Düşük bütçeyle..Ne buluyorlarsa yakıyorlardı, odun tahta, sağolsun belediyelerimizin dağıttığı kömür... O kömür neticesinde zaten bir tane kaybımız var " diye konuştu. Öte yandan, aynı odada Orhan Özçelik ile birlikte zehirlenen Yılmaz Özçelik'in hastanede tedavisi sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı