Gündem Haberleri

  Siyasal yaşamının en onurlu rütbesi olarak kabul ederim”-

  A.A
  14.07.2012 - 15:27 | Son Güncelleme:

  CHP'de, 17-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek 34. Olağan Kurultay öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekilleri ile bir araya geldi.

  CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantı, basına kapalı yapılırken, toplantıda, Kılıçdaroğlu'nun milletvekillerine kurultay çalışmaları hakkında bilgi vereceği, kurultay hakkındaki görüşlerini dinleyeceği ve önerilerini alacağı belirtildi.

  Öte yandan toplantı için parti genel merkezine gelen milletvekillerinden bazıları gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

  İstanbul Milletvekili Nur Serter, CHP'li milletvekillerinin parti içerisinde görüşlerini açıkça dile getirebildiğini belirterek, “Bu CHP'nin bir artı değeridir. Gerçekten demokrasiyi Türkiye'ye getirecek parti olduğunun kanıtıdır. Farklı fikirler partimiz için bir zenginliktir” dedi.

  Denizli Milletvekili Adnan Keskin de Türkiye'nin yoğun gündeminin olduğu bir dönemde CHP Kurultayı'nın toplandığının hatırlatılması üzerine, “Cumhuriyet tarihinin en sinsi, en örgütlü, en disiplinli kuşatması ile karşı karşıyayız. Devlet yaşamı çok ciddi bir iştir. Maalesef başta bulunan siyasi iktidar, Türkiye Cumhuriyeti'ni vurgun yemiş sünger avcısına dönüştürdü” diye konuştu.

  Keskin, CHP'nin böyle bir süreçte gerçekleştireceği 34. Olağan Kurultayı'nın, 1950 yılında yapılan “İlk Hedefler Kurultayı” kadar önem taşıdığını kaydetti.

  “Siyasal yaşamının en onurlu rütbesi olarak kabul ederim”

  Kendisine Merkez Yönetim Kurulu'nda görev alması için bir teklif gelip gelmediğinin sorulması üzerine Keskin, “Bana şu ana kadar bir teklif gelmedi, benim de şu ana kadar hiç kimseden bir talebim olmadı. Partinin kurultay delegeleri bizi böyle bir göreve getirmeyi uygun bulurlarsa, ben bunu siyasal yaşamının en onurlu rütbesi olarak kabul ederim ve partimin verdiği görevi her koşulda yerine getirmeye çaba sarf ederim” dedi.

  Keskin, bir soru üzerine de Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun toplantıda, milletvekillerinden Parti Meclisi'nde görmek istedikleri kişiler konusunda isim isteyeceğini öğrendiğini de kaydetti.

  Samsun Milletvekili Haluk Koç ise CHP'nin demokratik bir yarış sürecini çarşamba günü noktalayacağını söyledi.

  Partinin demokratikleşmesi için kendisinin de aralarında bulunduğu birçok milletvekilinin çaba sarf ettiğini anımsatan Koç, “Son tüzük değişikliği ile sayın Genel Başkanımızın da onayıyla artık CHP tabanın sesisin genel merkeze yansıtabileceği bir çalışma mekanizmasına kavuştu. Bunun diğer siyasi partilere de örnek olması gerek” şeklinde konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı