Gündem Haberleri

  Sırrı Süreyya Önder'den görüşme sonrası ilk açıklama

  AA
  08.12.2014 - 14:57 | Son Güncelleme:

  İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan' ile HDP heyetinin yaptığı görüşme sonrası "Aynı düşüncede olan insanlar müzakere yapmazlar"dedi.

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın HDP heyetini kabulü sona erdi. Başbakanlık Merkez Bina'daki kabul, yaklaşık 2 saat sürdü. Heyette, HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Hatip Dicle yer aldı.


  Önder görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Kamu düzeni meselesine hükümetin baktığı yer son derece sorunlu bir yer. Aynı düşüncede olan insanlar müzakere yapmazlar zaten. Özgürlüklerin daha çok kısılması değil daha çok genişletilmesidir. Bizim yaklaşım felsefemiz bu. Hükümet meseleye asayiş meselesi gibi bakıyor.

  OSMANLICA DERSLERİ

  Meclis’te bütçeye muhalefet şerhimiz var. Hükümetin resmi olarak anlaşma yaptığı Kürdistan zikrediliyor diye Meclis tarafından kabul edilmiyor. Bizim bütün alfabelerin kabul edilmesi kullanılmasına itirazımız olmaz. Ama bütçe şerhinde geçtiği için tahammül edememeleri ile bu tutum arasında tutarlılık da yok.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı