GeriGündem Şırnak'ta kayıp çiftçiye Sikorsky'li arama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şırnak'ta kayıp çiftçiye Sikorsky'li arama

ŞIRNAK'ta iki gün önce kaybolan 10 çocuk babası 55 yaşındaki Hasan Çiftçi, köylüler tarafından bulunamayınca, haber verilen 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopter tarafından aranmaya başlandı.

Cudi Dağı eteklerinde bulunan Yoğurtçular Köyü'nde çiftçilik yapan Hasan Yapar, önceki gün tarlasına buğday biçmeye gittikten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Yapar'ın kaybolması üzerine köylüler kendi imkanlarıyla tüm bölgede yaptıkları aramadan sonuç alamadı. Bunun üzerine Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na bilgi verilerek yardım istendi. Komutanlıktan bugün kalkan bir Sikorsky helikopter bölgede uçuş yaparak Hasan Yapar'ı arama çalışmalarına katıldı. Ancak, Yapar'ın izine henüz rastlanılmadı. Yoğurtçular Köyü Muhtarı Yusuf Zeybek, Yapar’ın hayatından endişe duyduklarını anlatırken şöyle dedi:
“Hasan Yapar, Şırnak'ta bulunan evlerinden dün sabah çıkarak tarlasına ailesi ile beraber giderlerken ailesini köy yolundan göndererek kendisi başka tarlaya bakmak üzere ayrılıyor. Daha sonra tarlaya giden ailesi saat 09.00’a kadar beklemelerine rağmen gelmediğini görünce bana telefon açarak gelmediğini söylediler. Hasan'ın telefonunu aradık ama cevap alamdık. Köylülere haber verdik ve aramaya başladık. Köylülerle beraber 2 gündür tarla, dere demeden bakmadığımız hiçbir çalı altı dahi kalmadı. Ama bir iz bulamadık. Hayatından endişe ediyoruz. Bu kişiyi yılan mı soktu, kalp krizi mi geçirdi ya da birileri tarafından kaçırıldı mı bilmiyoruz. Tarlasının etrafında başka köylülerde kendi bahçelerinde olmasına rağmen kimse onu görmemiş. Bizim gücümüz yetmiyor, bulamadık. Devlet de bize yardımcı olursa çok iyi olur. Telefonundan en son nerede sinyal alındığını bilmek istiyoruz. Aramayı o bölgede yoğunlaştıralım.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle