Gündem Haberleri

  Şırnak'lılar terörü lanetledi

  A.A.
  27.10.2007 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Şırnak Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Güngör, terör örgütü PKK'nın bölge halkının temsilcisi olmadığını söyledi.

  Şırnak Gazi ve Şehit Aileleri Derneği ile çeşitli sivil toplum örgütleri işbirliğiyle Cumhuriyet Meydanı'nda terörü telin mitingi düzenlendi.
  Dernek Başkanı Mehmet Güngör, mitingde yaptığı konuşmada, yıllardır ülkenin başına bela olan terörü lanetlemek amacıyla toplandıklarını, çocuklarına huzurlu bir gelecek bırakmak, vatanın bütünlüğünü vurgulamak amacıyla bir araya gelerek kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.
  25 yıldır devam eden terör olaylarının en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni etkilediğini anlatan Güngör, halkın bu sürede “acıyla, üzüntüyle, gözyaşıyla kardeş olduğunu” kaydetti. Güngör, “bölge halkının temsilciliğine soyunan hain zihniyetin bilinçli olarak bölgenin geri kalmasına sebep olduğunu” ifade etti.
  Suçları ülkesini korumak olan 13 askerin Gabar'da, 12 askerin Yüksekova Dağlıca'da vatan uğruna şehit verildiğini anlatan Güngör, Beşağaç köyünde de ekmek parası kazanmak, köyüne su getirmek için çalışan masum halktan 12 vatandaşın hain saldırı sonucu şehit edildiğini hatırlattı.
  Devlet tarafından bölgeye yönlendirilen sağlık, eğitim, ulaşım ve altyapı hizmetlerinin terör örgütü tarafından sabote edildiğini, halkın eğitim ışığıyla geleceği aydınlatan öğretmenlerin şehit edildiğini dile getiren Güngör, hainlerin ve onları dışarıdan yöneten insanlık düşmanlarının yarattığı terörün ne huzur ne mutluluk ne zenginlik ne de saygınlık verdiğini belirtti.

  TERÖRLE BİR YERE VARILMAZ

  Güngör, herkesin terörle bir yere varılmayacağını görmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu.
  “Değil 25 sene, 125 sene de geçse bu millet var oldukça bu vatandan bir çakıl taşı dahi alıp götüremezler. Bu, aklı başında herkesin görebileceği bir gerçektir. Tüm dünyaya sesleniyoruz; terör örgütü PKK bölge halkının temsilcisi değildir. Bizler Şırnak halkı olarak artık ne şehrimizde ne de ülkemizde terörün adını dahi duymak istemiyoruz.”

  OKUMAYA ENGEL OLUYORLAR

  Şenoba Korucubaşı Hazım Babat da terör örgütünün bölgeye acı ve gözyaşından başka bir şey vermediğini, terör örgütüne her zaman çeşitli kesimlerin destek verdiğini anlatarak, “Herkesin aklını başına toplaması gerekir” dedi.
  Babat, terör örgütü PKK'dan önce bölgede boşalan tek köy ve mezranın bulunmadığını, şimdi ise yüzlerce köy ve mezra boşaldığını söyledi. Babat, PKK'nın okumaya engel olarak insanların cahil kalmasını istediğini, bu şekilde insanları daha kolay kandırıp dağa çıkardıklarını belirtti.
  Konuşmaların ardından terör örgütü aleyhine slogan atan kalabalık, Karayolları Bakımevine kadar yürüdü.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı