Gündem Haberleri

  Şırnak şehidi son yolculuğuna böyle uğurlandı

  DHA, AA
  02.10.2017 - 15:33 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK ile Cizre İlçesi arasında yapımı devam eden karayolunun güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine dün teröristlerin saldırısında şehit olan Jandarma Yüzbaşı 33 yaşındaki Mustafa Erdal, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.

  PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Cizre Komando Tugayı'nda görevli Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erdal'ın cenazesi, öğle namazı sonrası Ahmet Hamdi Akseki Camii'ne getirildi. Şehidin cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, kuvvet komutanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bazı bakanlar ve askeri personelle çok sayıda vatandaş katıldı.

  Şehidin babası Satılmış, annesi Nursel ve eşi Emine Erdal, cenaze töreni sırasında gözyaşlarını tutamadı

  Şırnak şehidi son yolculuğuna böyle uğurlandı

  Şehit Yüzbaşı ve Güvenli Korucusu memleketlerine uğurlandı ŞIRNAK ile Cizre İlçesi arasında yapımı devam eden yolun güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerine yönelik, dün teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Yüzbaşı Mustafa Erdal ve güvenlik korucusu Dündar Page için uğurlama töreni düzenlendi.

  ŞEHİT AİLESİNDEN ASKER SELAMI

  Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, top arabasına konularak, bir süre taşındı. Bu sırada, bir yakınının kucağında top arabasının arkasından yürüyen şehidin 2,5 yaşındaki oğlu Taha Mert Erdal'ın uzun süre babasının fotoğrafına bakması, törene katılanların yüreklerini dağladı.

  Cenaze aracının geçişi sırasında şehidin ailesi, asker selamı verdi. Şehit Yüzbaşı Erdal'ın cenazesi, Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi. 

  Şırnak şehidi son yolculuğuna böyle uğurlandı

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı