Gündem Haberleri

Sirmen: İzmit adaylığı başvurumu çekmeyeceğim

Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
10.09.2013 - 14:21 | Son Güncelleme:

ESKİ Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski milletvekili Sefa Sirmen, Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit için aday olduğunu açıkladı. Kendi adına daha önce yapılan aday adaylığı başvurusunu çekmeyeceğini bildiren Sirmen, hizmetin büyüğünün küçüğünün olamayacağını söyledi.

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen tarafından aday adaylığı başvurularının sona erdiği gün son saatlerde İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusu yapılan Sefa Sirmen, bugün CHP İlçe Başkanı Selman Yıldırım ile birlikte ilçe binasında basın toplantısı düzenledi. Bugüne kadar aday adayı olup olmayacağı tartışma konusu olan Sirmen, siyasi hayatında bir ilkle karşılaştığını belirterek şunları söyledi:

"Bilgim olmadan adıma başvuru yapıldığını öğrendim. Uzun yıllar birlikte görev yaptığım Süleyman Şen, böyle bir şey yapmış. Kendi aralarında para toplamışlar. Önce biraz kızdım. Ancak, sonra kızgınlığım geçti. ’Bugün aday olmasam, CHP olarak İzmit Belediye başkanlığını kaybedersek partililerimin yüzüne nasıl bakarım?’ diye enine- boyuna düşündüm. İstanbul Belediye Başkanlığı ne kadar değerliyse İzmit Belediye Başkanlığı da benim için o kadar değerlidir. Hizmet kutsaldır. Hizmetin büyüğü küçüğü olmaz."

KOCAELİSPOR’UN IŞIĞI YANACAK

Görevden uzak kaldığı süre içerisinde kentin değerleri, hem de Kocaelispor’un ışığının söndüğünü asavunan Sefa Sirmen konuşmasını söyle sürdürdü:

"Ben de adıma yapılan başvuruyu çekmiyorum. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza olduğu gibi bana da büyük sorumluluklar düşüyor. Tüm arkadaşlarımızın ortak amacı; Belsa Plaza’yı (İzmit Belediye Başkanlığı binası) geri almaktır. Biz olmayan imkanlarla bu eserleri gerçekleştirdik. 10 yılda bize gelen toplam para 2 milyar dolar. Bu parayla hem maaşları ödedik hem de barajı, çöp fabrikasını yaptık. Bugün 1 yılda gelen para 2 milyar dolar. Buna rağmen hem kentin değerlerini, hem de Kocaelispor’u kaybettik. Fakat biz Belsa’ya gelip kentin değerlerini yeniden kazanıp Kocaelispor’un ışığını yakacağız."

Konuşmasının ardından Sefa Sirmen parti binası önünde yine sloganlar ve alkışlar eşliğinde parti binasından ayrıldı.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı