Gündem Haberleri

  Sevgilisini evlat edindi

  LONDRA/DHA
  29.06.2013 - 13:59 | Son Güncelleme:

  Amerika’da eşcinsel bir adam, yasal engele takılıp 44 yıllık erkek sevgilisiyle evlenemeyince, yaptığı ilginç bir vergi hesabı gereği, kendisinden yaşlı olan sevgilisini evlat edinme yolunu seçti.

  ABD'nin Pennsylvania eyaletinde yaşayan 65 yaşındaki John ve 75 yaşındaki Gregory, yüzde 15’lik veraset vergisini çok yüksek bulup sorunun çözümü için bu ilginç yola başvurdu. İkisinden biri öldüğü takdirde devlet, kalan varlıklar üzerinden geriye kalan kişiden yüzde 15 vergi alacağı için, eşcinsel çift, bunu yüzde 4’e çekmek amacıyla, ömürlerinin geriye kalan kısmını resmiyette, sevgili yerine, baba-oğul olarak geçirmeye karar verdiler.
   
  İşin bir bu kadar daha ilginç boyutu ise, ikiliden daha yaşlı olan 75 yaşındaki Gregory’nin babası 95 yaşında ve halen hayatta olduğu için, babası hayatta olmayan 65 yaşındaki John, evlat edinen baba oldu. John şimdi resmiyette, kendisinden 10 yaş büyük olan 44 yıllık eşcinsel hayat arkadaşının babası konumunda ve ikisinden herhangi birinin ölmesi durumunda, kalan malların vergisi üzerinden yüzde 11’lik bir tasarruf elde etmiş olacaklar.
   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı