GeriGündem Sevgi kamyonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sevgi kamyonu

Sevgi kamyonu
refid:26905605 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı adayı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'dan Şırnak'a giderken yolu partililer tarafından kamyonla kesildi.

Programında İdil ilçesi bulunmayan Demirtaş'ın yolunu kesenler, ilçeye giriş yapması için İdil-Midyat arasındaki çevre yolunu dün trafiğe kapattı. Yola kamyon çeken partililer, Demirtaş'a sevgi gösterisinde bulundu. HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile vatandaşlar tarafından karşılanan Demirtaş, programının aksayacağını belirterek yolun açılmasını istedi. Buna rağmen yolun açılmaması üzerine Demirtaş'ın konvoyu, ilçe merkezine girmek zorunda kaldı. İlçenin Adile Naşit Caddesi üzerinde Demirtaş'ın aracının etrafını saran destekçileri, konuşma yapmasını istedi. Zaman zaman yaşanan izdiham nedeniyle aracından inemeyen Demirtaş, camı açarak "Daha 3-4 saat yolumuz var. Lütfen yolumuzu açın gidelim" dedi. Demirtaş'ın aracı daha sonra ara sokaklardan girerek ilçeden ayrıldı. Demirtaş daha sonra Mardin'in Midyat ilçesinde bulunan, Süryanilerin Mor Gabriel Manastırı Turabdin Metropoliti Timetheos Samuel Aktaş'ı ziyaret etti.

VEDAT AYDIN’IN MEZARINDA

Demirtaş dün sabah saatlerinde ise 1991 yılında kaçırıldıktan sonra cesedi bulunan, kapatılan Halkın Emek Partisi (HEP) Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın’ın mezarını ziyaret etti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle