Gündem Haberleri

  Sessiz bir patlamayla MHP’nin iktidarı doğacak

  Umut ERDEM / ÇORUM
  06.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, vatandaşın kararlı göründüğünü belirterek, “Sessiz bir patlamayla MHP’nin iktidarı doğacak” dedi. Bahçeli, Çorum’un belde ve ilçelerinde yaptığı konuşmalarda özetle şunları söyledi:

  “AKP, Türkiye’nin gerçekleri yerine kendilerinin hayallerini anlatarak, halkı da bu hayallere inandırarak Türkiye tablosu çiziyor. Vatandaşımız sabahın 6.30’undan gecenin geç saatlerine kadar Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemesine rağmen yaşadığı gerçeklerle Başbakanın anlattıkları arasında bir fark olduğunu görüyor ve hissediyor. Onun için bu seçimlerde ülkemiz bir yönetim değişikliğine ihtiyaç duyuyor ve bunu da yapmaya sessiz görünse de kararlı gözüküyor. Vuracak tokadı AKP’ye, tepetaklak götürecek. MHP tek başına iktidar olabilecek bir kararlılıkla yürüyor.

  TOKİ’nin musluğunu kapat

  Sayın AKP’nin Başbakanına bakarsanız her şey güllük gülistanlık. Eğer AKP’nin parti yöneticisiysen, hanedanınızda, akrabanızda iyileşme var fakat AKP’ye oy vermiş veya vermemiş vatandaşta bir iyileşme yok. O zaman bir tarafta yiyip içip eğlenenler, diğer tarafta seçimden seçime fukarayı hatırlayıp oylarını almaya çalışan bir iktidar anlayışı var. Yoksullar için de bir paket dağıtıyorlar. Onda da ayrım yapıyorlar. AKP’ye oy verme oranı yüksek olanlara paket gidiyor, başka partiye mensupsanız bunlar da ulaşmıyor.
  Yoksullukla ilgili MHP olarak Hilal Kart projesiyle huzurunuza çıkıyoruz. Aile yardımıyla hazırlıklarımızı yapıyoruz. Boynunuzu bükmeden sizi yaşatacağız. Bunlar duyulunca Başbakan telaşa kapılıyor. Sadaka ekonomisiyle, paket demokrasisiyle tekrar iktidar olma şansı kalmayacağı için hemen soruyor. Bunun karşılığı nerede? Bunun karşılığı sadece yolsuzlukların önünü, TOKİ’nin musluğunu kapat. Başbakan ‘ustalık’ dönemi için oy istiyor. Çıraklık, kalfalık döneminde ne öğrendin ki ustalık döneminde ne göreceğiz? Çıraklıkta, kalfalıkta beceri edinemeyen ustalıkta ne yapacak. Üçüncü dönemi dokunulmazlık kılıfı altına girmek için istiyor.”

  Valiler AKP’nin il başkanı

  Her tarafta bir moda çıktı, valiler neredeyse, devletin valisi olmaktan çıkmışlar AKP’nin yedek il başkanı gibi davranıyorlar. Polis tokatlanıyor, molotof kokteylleri atılıyor, Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı’nın umurunda değil. Büyük şehirlerde sosyal şiddet yaygınlaşıyor. Kadına şiddet artıyor. Molotof kokteylleriyle arabalar yakılıyor. Başbakan o kadar rahat ki, laf ebesi olmuş başarısızlığının üstünü örtmek için muhalefete dil uzatıp duruyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı