GeriGündem Şehrin merkezinde yakalandı! Yılan sanılarak öldürülüyor ama...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehrin merkezinde yakalandı! Yılan sanılarak öldürülüyor ama...

Şehrin merkezinde yakalandı! Yılan sanılarak öldürülüyor ama...

Balıkesir’in Edremit ilçesinde halk arasında 'kör yılan' olarak bilinen ve nesli tehlike altında olan çiftçi dostu, tehlikesiz 'oluklu kertenkele' itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak doğal ortama bırakıldı.

Akşam saatlerinde Camivasat Mahallesi Körfez Polis Merkezi karşında yılan olduğu ihbarı alan itfaiye ekipleri alarma geçti.

Askeri lojmanlarında bulunduğu yere nasıl geldiği bilinmeyen canlının yılan olmadığın, termit, karınca ve küçük böceklerle beslendiği için çiftçi dostu bir kertenkele olduğu görüldü. İtfaiye Amirliği ekipleri bacakları bulunmayan, zararsız ve uysal bir hayvan olan oluklu kertenkeleyi yakalayarak çuvala koyduktan sonra doğal ortama bıraktı.

Şehrin merkezinde yakalandı Yılan sanılarak öldürülüyor ama...

Yetkililer, oluklu kertenkelenin vatandaşlar tarafından ayakları olmadığı için yılan sanılarak öldürüldüğünü belirtirerek, “Yılanlarda gözkapakları yoktur, ama bunların göz kapakları vardır. Ayrıca derisinin kenarlarında oluklar bulunuyor. Zehirsiz ve ısırmaz, bildiğimiz kertenkeleler ne ise bu da aynıdır. Nesli tükenmek üzere olduğu için kesinlikle öldürülmemelidir"dedi.

Şehrin merkezinde yakalandı Yılan sanılarak öldürülüyor ama...

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (16.05.2018-2)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle