GeriGündem Şehit oğullarının mezarına büstünü diktiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit oğullarının mezarına büstünü diktiler

Şehit oğullarının mezarına büstünü diktiler
refid:15159740 ilişkili resim dosyası

İZMİR’de 2 yıl önce terör saldırısında şehit olan piyade er 21 yaşındaki Hüseyin Arısoy’un, Niğde’nin Ulukışla İlçesi’ne bağlı Darboğaz Beldesi’ndeki mezarının yanına büstü dikildi. Ailesi tarafından doğum günü hediyesi olarak yaptırılan büstün açılışına katılanlar gözyaşı döktü.

BÜSTÜN AÇILIŞINDAN FOTOĞRAFLAR

21 Ağustos 2008’de Yağhaneler Semti’ndeki Yeşillik Caddesi Elka Durağı yakınlarında park halindeki çalıntı ve 34 UA 9521 sahte plakalı bir otomobile yerleştirilen bombanın patlatılmasıyla 16 kişi ile birlikte yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Niğdeli er Hüseyin Arısoy, memleketi Darboğaz Beldesi’ne defnedildi. Şehidin, belde mezarlığındaki şehitlikte bulunan mezarının yanına büstü dikildi. Şehitlikte bulunan yaklaşık 4 metre yükseklikteki 3 mermer sütundan birine de şehidin büyük boy fotoğrafı asıldı.

Şehidin ailesinin pirinçten yaptırdığı büstün açılışına Ulukışla Kaymakamı Ozan Gazel, Ulukışla Belediye Başkanı CHP’li Hacı Avşar, Darboğaz Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kuzum, belde halkı, şehidin ailesi ve vatandaşlar katıldı. Kaidesinde ‘Anıların ve sen sonsuza kadar yaşayacaksın’ yazılı olan büstün açılışında konuşan Kaymakam Gazel, şehitlerin anılarının her zaman yaşayacağını belirterek, “Hüseyin kardeşimiz bu vatan için canını verdi. Ama o her zaman bizimle birlikte yaşayacaktır. Bu büstümüz de ona yakışır bir şekilde, şehidimizin anılarını her zaman taze tutacaktır” dedi.

‘BURASI ONUN MEZARI DEĞİL EVİ’

Açılış törenine katılanlar, kurdelenin kesilip büstün üzerindeki Türk Bayrağı’nın kaldırılmasıyla gözyaşlarına boğuldu. 3 çocuğu arasında tek erkek olan oğlunu teröre kurban veren şehidin annesi Arife Arısoy, “Ben büstünü değil, oğlumun gerçeğini istiyorum. Onu bana geri verin” diye gözyaşı döktü. 13 Haziran’da yapılan açılışın ardından hergün oğlunun mezarını ziyaret edip, mezarın ve büstün bakımını yapan baba Zeki Arısoy da, oğlunun mezarını cennete dönüştüreceğini belirterek, “Bu büstü, oğlumun doğum günü olan 13 Haziran’da açtık. Oğlumuza doğum günü hediyesi olarak yaptırdık. Oğlumu beldemiz mezarlığında şehitlikte bulunan mezarında yaşatacağım. Ben, bütün özel günlerde oğlumun yanına geliyorum. Yılbaşını, bayramları birlikte geçiriyoruz. Benim tek erkek çocuğumdu, onu da bu vatan için şehit verdim. Burası onun mezarı değil evi. Mezarını cennete çevireceğim. Oğlumun sevdiği her şeyi yanına getireceğim” dedi.

   

Yorumları Göster
Yorumları Gizle