GeriGündem Şehit ailelerinden açılıma tepki
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit ailelerinden açılıma tepki

BARTIN Amasra İlçesi’nde yatlarıyla turlar düzenleyen bir firma, bir günlük kazancını şehit er Ahmet Seçen’in mezarının düzenlemesi için bağışladı. Şehit askerin mezarı başında toplanan şehit aileleri, ‘açılım’ projesine tepki gösterdi.

Şehit babası Mustafa Çakır, “Bu açılımı başımıza getirenlerin evlat acısı çekmelerini, aynı bizim gibi 20 yaşındaki evlatlarını şehit verdikten sonra da ‘açılım’ diyebilecekler mi görmek istiyorum” dedi.

Amasra’da yatlarıyla turlar düzenleyen bir firma, bir günlük kazancı olan bin 250 TL’yi şehit er Ahmet Seçen’in mezarının düzenlenmesi için Bartın Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ne bağışladı. Şehit askerin mezarının yeniden mermerle yapılması üzerine dernek üyeleri, mezarı ziyaret etti. Tokat’ta şehit düşen 7 askerin acısını yaşayan şehit yakınları, dualar okudu. 21 yaşındaki oğlunun 1992 yılında Diyarbakır Silvan’da teröristlerle girdiği çatışmada şehit düştüğünü söyleyen İbrahim Seçen, “Hüzünlüyüm ama vatan için şehit oldu, gururluyum. Bir daha şehit haberleri duymak istemiyorum” diye konuştu.

ŞEHİT BABASINDAN AÇILIMA TEPKİ

Şehit babası Mustafa Çakır da, ‘açılım’ projesine tepki göstererek, şöyle konuştu:
“Tokat’ta şehit düşen 7 vatan evladının haberini televizyondan izledikten sonra sabaha kadar uyuyamadım. Bu dağdan inenlere açılım programı uygulayanlara söyleyecek bir söz bulamıyorum. Böyle açılım olacaksa hiç olmasın. Açılım dediler saçılım oldu. Türkiye karışmaya başladı. Canı yananlara bir kere sorulmadı. Dağdan inenlerin ayağına savcı gitti, bu nasıl açılımsa. Bu açılımı başımıza getirenlerin evlat acısı çekmelerini, aynı bizim gibi 20 yaşındaki evlatlarını şehit verdikten sonra da ‘açılım’ diyebilecekler mi görmek istiyorum.”

‘SERAP'N ÖLÜMÜNE DE ÇOK ÜZÜLDÜK’

Bartın Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hayrettin Gencel ise, şehit askerin mezarının düzenlenmesi için bağışta bulunan firmaya teşekkür ederek şunları söyledi:
“Şehit askerlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yakın zamanda İstanbul’da belediye otobüsünün ateşe verilmesi sonucu bir genç kızımız ağır şekilde yaralanmıştı. Onun ölümünden de çok üzüntü duyduk. Çünkü sivil vatandaşlarımızın şehirlerin merkezinde böyle saldırıya uğramaları çok çirkin. Halkımızın şehirlerdeki güvenliğini sağlamak amacı ile güvenlik kuvvetleri çaba harcarken, milletvekili olmuş, sorunları Meclis’te dile getirebilecek insanların başka çarelere başvurması, sokakta 16 yaşındaki kızımızın yanmasına aracılık etmesi son derece üzücü.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle