Gündem Haberleri

  Şehidin emaneti 'Zeytin' için kulübe yapıldı ama...

  Hürriyet Haber
  11.01.2017 - 15:43 | Son Güncelleme:

  İzmir Adliyesi’ne bomba yüklü araçla saldıran PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Fethi Sekin’in her gün beslediği ’Zeytin’ isimli köpeğe Bayraklı Belediyesi ile hayvanseverler sahip çıktı. Belediye patlamanın olduğu yere kulübe koydu ve mama getirdi. Ancak 'Zeytin' kulübe yerine polis noktasından ayrılmadı. Vatandaşlar ise Zeytin için mama getiriyor.

  Bayraklı’daki İzmir Adliyesi’ne yönelik olarak düzenlenen bombalı terör saldırısı sırasında teröristlerle son kurşununa kadar çatışıp şehit düşen 3 çocuk babası trafik polisi Fetih Sekin, görev yaptığı kulübenin yanına gelen 'Zeytin' isimli köpeği her gün besliyordu.

  Çatışma anında görüntülerde koşarken görülen köpek, olayın şokunu henüz üzerinden atamadı. Bayraklı Belediyesi patlamanın yaşandığı polis nöbet yerinin yanına 'Zeytin' için kulübe koydu. Zeytin ise kendi kulübesi yerine polislerin nöbet tuttuğu yerde duruyor. Altına serilen süngerin üstünde yatan Zeytin'i hayvanseverler de yalnız bırakmadı.

  YERİNE GELEN TRAFİK POLİSİ DE SAHİP ÇIKTI

  Fetih Sekin’in şehit düşmesinin ardından onun yerine gelen Trafik Polisi Harun Kesici Zeytin'e sahip çıktı. Kesici, patlama sırasında gözünden yaralanan 'Zeytin'e her gün veterinerin söylediği zamanlarda damlasını koyup, yemeğini veriyor. Kesici, "Fethi ağabeyin baktığı köpeğe artık ben bakacağım. Onun yokluğunu hissettirmeme ye çalışıyorum. Zeytin patlamanın şokunu henüz üzerinden atamadı. Yaralı gözüne damla atıyorum. Yemek verip onu besliyorum" dedi.

  Şehidin emaneti Zeytin için kulübe yapıldı ama...

  Öte yandan Sekin’in görev yaptığı kulübe ile şehit düştüğü yer, ziyaretçi akınına uğruyor. Çiçek bahçesine dönen yerde vatandaşlar önce dua ediyor ardından da hatıra fotoğrafı çektiriyor.

  Şehidin emaneti Zeytin için kulübe yapıldı ama...

  İzmir Adliyesinin C kapısındaki görev yerine, trafik polisi Harun Kesici görevlendirildi. Zeytin'in, trafik akışını sağlayan Kesici'nin yanından ayrılmadığı görüldü. Büyükşehir Belediyesi, patlamanın yaşandığı yere araçların park etmemesi için demir duba monte etti.      

  Etiketler: Fethi Sekin , Arap , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı