Gündem Haberleri

  'Sarıkamış Şehitleri' anıldı

  Hürriyet Haber
  03.01.2015 - 10:30 | Son Güncelleme:

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış harekatında donarak şehit düşen on binlerce Mehmetçik için düzenlendiği anma programında Kars'ta bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, etkinlikler çerçevesinde Mevlit Kandili dolayısıyla Sarıkamış Kazım Karabekir Paşa Camisi'nde düzenlenen mevlit programında şehitler için Kuran-ı Kerim okunduğu bildirildi.

  Mevlit programında şehitler için vaaz veren Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit, bu akşamın peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya geliş yıl dönümü olduğunu belirterek, Hz. Muhammed'e karşı sonsuz muhabbet beslediklerini söyledi.

  Sarıkamış Şehitleri anıldı

  On binlerce vatan evladının şehadetinin 100. yılını idrak etmek için bir araya geldiklerini belirten Yiğit, şöyle konuştu: "1914 yılında mukaddesatımız uğruna, Allahuekber Dağları'nda canlarını hiç çekinmeden feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Torunları olarak bugün bize düşen onların sarsılmaz imanlarını, sadakatlerini, gayretlerini ve hedeflerini kendimize şiar edinmeliyiz."

  Anma programında, Mevlit'in ardından binlerce kişi meşaleli yürüyüşte bir araya geldi.

  Sarıkamış Şehitleri anıldı

  Gaziler Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından Yukarı Sarıkamış Şehitliği'ne ulaştı.

  Yürüyüşe katılanlar anıta karanfiller bırakarak, dua etti. Yürüyüş sırasında vatandaşlara çay ikram edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı