Gündem Haberleri

  Sahte ürün tespiti yapan avukata saldırı

  Özgür YILMAZ/ALANYA (Antalya), (DHA)
  25.08.2009 - 19:42 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde, gerçeği taklit edilerek satılan sahte markalı ürünleri tespit etmekte görevli, bir spor giyim firmasının avukatı Ali Akyol, gittiği bir mağazada saldırıya uğradı. Avukat Akyol, gösterilen tepkilerin artması üzerine, bir banka şubesine sığındı.

  Hükümet Caddesi üzerinde daha önceden tespitini yaptığı 4 mağazaya giderek, dünyaca ünlü bir spor giyim firmasının (Adidas) imitasyon ürünlerini sattıklarına dair tutanak tutmak isteyen avukat Ali Akyol, esnafın tepkisine rağmen tutanak tutmaya devam etmek isteyince saldırıya uğradı.

  LİNÇTEN KORKTU BANKAYA SIĞINDI

  Linç edilme korkusu yaşayan avukat Akyol, İş Bankası Çarşı Şubesi'ne girerek, ‘155 Polis İmdat’ hattını arayıp polisten yardım istedi. Bu sırada çevredeki esnaf da banka şubesi önüne toplanıp, avukata tepki gösterdi. Yardım talebi üzerine bankaya gelen polisler, esnafı dağıtamayınca, takviye kuvvet ve çevik kuvvet ekibinden destek istedi. Takviye ekipler ve çevik kuvvet ekibinin gelmesiyle sinirli esnaf güçlükle dağıtılırken, avukat Akyol, polis aracıyla bankadan çıkarılarak olay yerinden uzaklaştırıldı.

  Esnaf, “Yıllardır bu işi yapıyoruz. Ekmeğimizi bu işten kazanıyoruz. Eğer bu işe kökten çare aranıyorsa imalatçılardan sorulmalı. Bizim anamız ağlamış” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı