Gündem Haberleri

  Sağlık lisans tamamlama tercih tarihleri ne zaman? Sağlık lisans tamamlama başvuru tarihleri ne zaman?

  Hürriyet Haber
  11.08.2015 - 09:48 | Son Güncelleme:

  Sağlık çalışanlarının merakla beklediği sağlık lisans tamamlama başvuruları yapılmaya devam ediyor. Peki sağlık lisans tamamlama programı tercih tarihleri ne zaman olacak? Detaylarda...

  Sağlık lisans tamamlama son başvuru tarihi ne zaman? Sağlık lisans tamamlama tercihleri ne zaman yapılacak? E devlet lisans tamamlama başvurusu nasıl yapılır?

  Sağlık lisans tamamlama başvurunuzu hemen yapın. Sağlık lisans tamamlama başvurusu nasıl yapılır? Ayrıntılarda ...

  SAĞLIK ÖNLİSANS ALANLARINDAN MEZUN OLANLARA LİSANS TAMAMLAMA İLE İLGİLİ DUYURU

  19/11/2014 Tarih ve 6569 Sayılı Kanun'un Geçici Madde 69'u uyarınca, aşağıda yer alan ön lisans programlarından 19.11.2014 tarihine kadar mezun olan adaylar için lisans tamamlama programları açılacaktır.

  2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına başvurular e-devlet şifresiyle 3 - 14 Ağustos 2015 tarihleri arasında https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden alınacaktır. Başvuru sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecektir. Başvuru yapmayan adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklardır.

  Sağlık lisans tamamlama tercih tarihleri ne zaman Sağlık lisans tamamlama başvuru tarihleri ne zaman

  LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

  Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmesinde vekillerden eylem

  SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMA TERCİH TARİHLERİ NE ZAMAN

  Tercihler 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında aynı internet adresinden alınacaktır. Tercih işlemleri sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programları açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler ile kontenjanları ve yerleştirmeye ilişkin esaslar yayımlanacaktır.

  SAĞLIK LİSANS TAMAMLAMA YERLEŞTİRME TARİHLERİ

  Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecektir.

  Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve kayıtları yapılmayacaktır.

  Söz konusu kanun uyarınca 19.11.2014 tarihine kadar aşağıda belirtilen ön lisans programlarından mezun olanların sayısı, üniversitelerin kapasiteleri ve eğitim-öğretimin niteliğinden taviz verilmemesi gibi temel ilkeler dikkate alındığında bütün başvuruların karşılanamayacağı hususu göz önünde bulundurularak, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yerleştirilemeyen adaylar için takip eden yıllarda lisans tamamlama programları açılmaya devam edilecektir.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı