Gündem Haberleri

  Sağlık lisans tamamlama son kayıt tarihi ne zaman? Sağlık lisans tamamlama başvurusu ne zaman yapılacak?

  Hürriyet Haber
  06.08.2015 - 14:34 | Son Güncelleme:

  Sağlık lisans tamamlama programı son kayıt tarihi yaklaşıyor? Sağlık çalışanları lisans tamamlama başvurusunu nasıl yapar? Detaylar haberimizde ...

  Sağlık lisans tamamlama için kayıtlar ne zaman başlıyor? Lisans tamamlama başvuraları son tarih ne zaman? E devlet şifresiyle sağlık lisansı tamamlama nasıl yapılır?

  Lisans tamamlama konusunda başvuru tarihleri açıklandı. Sağlık programlarının 2 senelik bölümleri yani; önlisans bölümü bitirenler 14 Ağustos 2015 tarihine kadar başvuru yapmalılar.
  Sağlık programlarının önlisans alanlarından mezun olanlar için lisans tamamlama başvuruları 14 Ağustos tarihine kadar sürecek.

  Yükseköğretim Kurumu, sağlık önlisans alanlarından mezunlarının lisans tamamlama programlarına 2015-2016 eğitim öğretim yılı için başvurularını 3-14 Ağustos’ta kabul edecek. 19.11.2014 tarihine kadar olan mezunları kapsayacak lisans tamamlama programları için başvurular e-devlet şifresiyle YÖK’ün internet sitesi üzerinden yapılabilecek.Başvuru sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan üniversite, meslek yüksekokulu, program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecek. Tercihler 24-28 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

  YÖK'ÜN LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURU AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

  Sağlık lisans tamamlama son kayıt tarihi ne zaman Sağlık lisans tamamlama başvurusu ne zaman yapılacak

  SAĞLIK LİSANSI TAMAMLAMA KAYITLARI

  Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecektir.

  Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve kayıtları yapılmayacaktır.

  YÖK'TEN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA

  19/11/2014 Tarih ve 6569 Sayılı Kanun'un Geçici Madde 69'u uyarınca, aşağıda yer alan ön lisans programlarından 19.11.2014 tarihine kadar mezun olan adaylar için lisans tamamlama programları açılacaktır. 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına başvurular e-Devlet şifresiyle 3 - 14 Ağustos 2015 tarihleri arasında https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden alınacaktır. Lisans tamamlama başvuruları sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecektir. Başvuru yapmayan adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklardır.

  Başvuruların ardından tercihler ise 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında aynı internet adresinden alınacaktır. Tercih işlemleri sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programları açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler ile kontenjanları ve yerleştirmeye ilişkin esaslar yayımlanacaktır. Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecektir.

  Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve kayıtları yapılmayacaktır.

  Söz konusu kanun uyarınca 19.11.2014 tarihine kadar aşağıda belirtilen ön lisans programlarından mezun olanların sayısı, üniversitelerin kapasiteleri ve eğitim-öğretimin niteliğinden taviz verilmemesi gibi temel ilkeler dikkate alındığında bütün başvuruların karşılanamayacağı hususu göz önünde bulundurularak, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yerleştirilemeyen adaylar için takip eden yıllarda lisans tamamlama programları açılmaya devam edilecektir.

  LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMLARINA BAŞVURU YAPABİLECEK ÖN LİSANS PROGRAMLARI

  Acil Yardım

  Acil Yardım Teknikerliği

  Acil Yardım Teknikleri

  Adli Tıp

  Adli Tıp Teknikerliği

  Ağız Diş Sağlığı

  Ağız ve Diş Sağlığı

  Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği

  Ambulans ve Acil Bakım

  Ameliyathane Hizmetleri

  Ameliyathane Teknikerliği

  Anestezi

  Anestezi Teknikerliği

  Cerrahi Teknikerliği

  Çevre

  Çevre Sağlığı

  Diş Protez

  Diş Protez Teknikerliği

  Diş Protez Teknolojisi

  Diş Teknik Sekreterliği

  Diyaliz

  Ebelik

  Eczane Hizmetleri

  Eczane Teknikerliği

  Elektronörofizyoloji

  Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon

  Evde Hasta Bakımı

  Fizik Tedavi

  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

  Fizyoterapi

  Hastane Yönetimi ve Organizasyon

  Hemşirelik

  Hidroterapi

  İlk ve Acil Yardım

  İş ve Uğraşı Terapisi

  Laborant ve Veteriner Sağlık

  Nükleer Tıp Teknikleri

  Odyometri

  Optisyenlik

  Ortopedik Protez ve Ortez

  Otopsi Yardımcılığı

  Paramedik

  Patoloji Laboratuvar

  Patoloji Laboratuvar Teknikleri

  Perfüzyon

  Perfüzyon Teknikleri

  Podoloji

  Protez ve Ortez

  Radyoloji

  Radyoterapi

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği

  Sağlık Yönetimi

  Sağlık Memurluğu

  Sağlık Teknikerliği

  Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

  Tıbbi Laboratuvar

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

  Veteriner Sağlık Teknikerliği

  Yaşlı Bakımı

  Yaşlı Bakım Hizmetleri

  Yaşlı Hizmetleri Bakımı

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı