Gündem Haberleri

  Russell Crowe'un Türkiye gezisi meğerse film içinmiş

  Hürriyet Haber
  22.06.2013 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Kısa bir süre önce Türkiye'ye gelerek tatil yapan Russell Crowe'un asıl amacının, film çekeceği Çanakkale'nin tarihi yerlerini yakından görmek olduğu anlaşıldı.

  Gladiator, Akıl Oyunları ve Robin Hood gibi filmleriyle tanınan, şu an da gişe rekorları kıran Man of Steel filminde rol alan Avustralyalı ünlü aktör Russell Crowe, Çanakkale Savaşı’nın konu edildiği ‘The Water Diviner’ filminde hem yönetmen hem oyuncu olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

   

  Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan filmi Çanakkale’de çekecek olan ünlü aktör, senaryosunu Andrew Knight ve Andrew Anastasios’un yazdığı film için görüşmelerini sürdürüyor.

   

  Bu yılın sonlarına doğru çekimlerine başlanılması planlanan ‘The Water Diviner’ Avustralya ve Türkiye’de çekilecek ve başarılı oyuncunun ilk yönetmenlik deneyimi olacak.

   

  Çanakkale’de keşif gezisi

   

  Oscar ödüllü aktör Crowe, geçen ay Barbados bayraklı ‘Latiko’ adlı lüks tekneyle Çanakkale’ye gelmişti. Gelibolu Yarımadası’ndaki milli parkı, Anzak Koyu’nu, Avusturalya ve Yeni Zelanda mezarlıklarını ziyaret eden Crowe, daha sonra İstanbul’a geçmişti. Türkiye sahillerini çok beğendiğini belirten oyuncu, İstanbul'daki tarihi mekanları da dolaşmıştı.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı