Gündem Haberleri

  Roj TV mektubu sorumsuzluk

  Turan YILMAZ/ANKARA
  01.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Demokratik Toplum Partisi (DTP) üyesi 56 belediye başkanının PKK çizgisinde yayın yapan Roj Tv’nin susturulmaması için Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen’e mektup göndermelerine, "Sorumsuzluk" diyerek sert tepki gösterdi.

  Gül, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir tarafından Rasmussen’e gönderilen mektupla ilgili olarak, "Belediye başkanlarının, terör örgütüyle ilişkili bir yaygın organıyla ilgili böyle bir talepte bulunuyor olması gerçekten çok çok yanlış bir şey. Bunun olmaması gerekirdi" dedi.

  Bu tür hareketlerin sorunların çözümüne yardımcı olmadığını da belirten Gül, DTP’li başkanların bu tavrının, hükümetin bölgeye ve bu soruna gösterdiği ilginin takdir edilmediğini de gösterdiğini söyledi. Gül, şöyle konuştu:

  "Gerçekten çok yanlış. Bunlar sorunların çözümüne de yardımcı olan hareketler değil. Anlaşılan sorumluluklarının farkında değiller. Çünkü bu, sorumlu hareket etmemekle ilgili bir şey. Ben bu davranışlarıyla onların sorumluluklarının farkında olmadıklarını görüyorum. Sorumlu davranış içinde olmaları gerekirken hálá çok sorumsuzca hareket etmenin örneği bu."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı