GeriGündem Rantiye hükümeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rantiye hükümeti

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, iktidarı ‘rantiye hükümeti’ olarak nitelendirirken, ‘Biz otel odalarında, Uzakdoğu’da siyaset yapmıyoruz. Meydanlarda, yani er meydanında yapıyoruz. Yüreğiniz yetiyorsa gelin siyaseti siz de er meydanında yapın’ dedi.

Ağar, partisinde düzenlenen ‘Ver elini Türkiyem, çözüm sende’ mitingi için Kayseri’ye geldi. ‘Kırat’ otobüsüyle, kent merkezinde tur atan Ağar, daha sonra ‘Başbakan Ağar’ sloganıyla miting alanına girdi. Kayseri’nin yanı sıra çevre illerden de katılımların olduğu mitingde, ‘Başbakanımız Mehmetçiğimiz, bir adam, adam gibi adam’, ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganları atıldı. Yağmur altında konuşan Ağar, ‘Gökteki şimşek gibi mübarek bir günde hükümete karşı mitinglerimizi başlattık’ diyerek, şöyle konuştu:

‘Millet aldatılmışlık duygusu içindedir. Bu hükümet için düdük çalmıştır. Yolculuk başlamıştır. Hani ‘Bu şarkı bitmez’ diyorlardı, bu şarkı bitti. Sandıkta da son notasını çalacağız. Bu zalim iktidarı yerle bir edeceğiz.’

Bugünkü hükümet döneminde yerli hortumcuların bittiğini, ‘yabancı hortumcuların’ ortaya çıktığını iddia eden Ağar, ‘Bu milletin malını peşkeş çekemezsin. Bu memlekette hakimler, savcılar var. Mehmet Ağar var, DYP var. 60’ın üzerinde dosya elimizde. Sel gibi, su gibi akıntılar var. Gece 02.00’de, 03.00’te otel odalarında çay içip yabancılara indirimler yapıyorlar. Siyaset er meydanında yapılır. Olmamış açılışlarla, Uzakdoğu gezileriyle otellerde yapılmaz’ dedi.

Ağar, DYP İl başkanı Mustafa Eraslan’ın yaptırdığı liseni açılışını yaptı ve Erciyes Üniversitesi kampusündeki Çocuk Hastanesi bloğunun temel atma törenine katıldı.

Eş desteği

DYP Lideri Mehmet Ağar, Kayseri’deki mitinge çıktığı anda yağmur yağmaya başladı. Ağar binlerce partiliye, ‘Birlikte ıslanacağız’ diyerek ceketini çıkardı. Emel Ağar da, sık sık başından ensesine süzülen yağmur sularını silip, eşine yardımcı olmaya çalıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle