Gündem Haberleri

  Polis bu fotoğraflarla aradı, üzerinden yabancı bir ülkeye ait hatlı telefon çıktı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  12.09.2017 - 13:29 | Son Güncelleme:

  Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i öldürmekten aylardır aranırken, İzmir'de parkta çimenlerin üzerinde yatarken yakalanan damadı Cemil Karanfil'in üzerinde yaklaşık 6 bin TL ele geçmişti. Karanfil'in üzerinde yabancı ülke vatandaşına ait hatlı telefon bulundu. Kaçtığı motorsiklet de İzmir'de ele geçti.

  Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i öldürmekten aylardır aranırken, İzmir'de parkta çimenlerin üzerinde yatarken yakalanan damadı Cemil Karanfil'in üzerinde yaklaşık 6 bin TL ele geçmişti. Karanfil'in üzerinde yabancı ülke vatandaşına ait hatlı telefon bulundu. Üzerinde bulunan kimliğin ise ağabeyine ait gerçek kimlik olduğu anlaşıldı.

  Polis bu fotoğraflarla aradı, üzerinden yabancı bir ülkeye ait hatlı telefon çıktı

   

  Kaçtığı motorsiklette İzmir'de ele geçti. Karanfil emniyette susma hakkını kullanırken, İzmir'den İstanbul'a getirilirken ekip otosunda ve emniyette hüngür hüngür ağladı. Emniyetten adliyeye sevk edilirken "Çok pişmanım" dedi.

  'PATATES HAT'

  Cep telefonu Siber Şube'de incelemeye alındı. Karanfil'in üzerinde ele geçen yabancı bir kişiye ait cep telefonundaki hattın patates hat olarak tabir edilen 'açık hat' olduğu belirlendi. Hattın İstanbul'dan alındığı ve olayın ardından aktif hale geldiği belirlendi. Cep telefonu incelemesinde kaçış güzergahı hakkında bilgi edinilmesi beklenirken, Asayiş Şube Cinayet Büro ekiplerinin yaptığı araştırmaya göre; Karanfil, olayın ardından İstanbul'da bir gece Bakırköy'de kiralık evlerden birinde kaldı.

  BAKIRKÖY'DEN SAKARYA, ORADAN NİĞDE...

  Buradan Sakarya Karasu'ya gitti. Burada bağ evlerinde gizlenmeye çalıştı. Polis burada motorsikletli görüntüsüne ulaştı. Cinayet ekiplerinin bölgeye geldiğini öğrenen Karanfil motorsikletiyle ailesinin bulunduğu Niğde'ye gitti. Cinayet Büro ekipleri Sakarya'da araştırma yürütürken, bir ekipte ailesinin bulunduğu Niğde'ye gitti. Polisin Niğde'deki araştırması sırasında kısa süre burada kalan Karanfil, motorsikletiyle İzmir'e kaçtı.

  YUNANİSTAN'A KAÇMAYA ÇALIŞACAKTI

  Karanfil'in üzerinde çıkan 6 bin TL'nin bir yakını tarafından ulaştırıldığı öne sürülüyor. Cinayet Büro'nun teknik, fiziki takip ve el broşürleriyle arayarak çemberi daralttığı Karanfil'in Yunanistan'a kaçmak için İzmir'e geldiği yönünde duyum alınınca İzmir polisi uyarıldı. İzmir polisinin de dikkat kesildiği aramada Karanfil'in İzmir'de bir ev kiraladığı, evin kaporasını vermeden yakalandığı ortaya çıktı.

  Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, kayınpederi Kadir Demirel'i geçtiğimiz 29 Mayıs'ta öldürdükten sonra kayıplara karışan Cemil Karanfil'in tanınmamak için sakalını daha uzattığı ifade edildi.

  Polis bu fotoğraflarla aradı, üzerinden yabancı bir ülkeye ait hatlı telefon çıktı

  TUTUKLANDI

  Hakkında tasarlayarak öldürme ve tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etme suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıl hapis istemiyle dava açılan Cemil Karanfil, Bakırköy 10’ncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Karanfil, hakkında hazırlanan iddianameyi okumadığını bu nedenle de savunmasını hazırlamak için süre istedi. Mahkeme heyeti Cemil Karanfil’in tutuklanmasına karar verdi. Karanfil cezaevine gönderildi.

  Polis bu fotoğraflarla aradıAkit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i öldürmekten aylardır aranırken, İzmir'de parkta çimenlerin üzerinde yatarken yakalanan damadı Cemil Karanfil'in üzerinde yaklaşık 6 bin TL ele geçmişti. Karanfil'in üzerinde yabancı ülke vatandaşına ait hatlı telefon bulundu. Kaçtığı motorsiklet de İzmir'de ele geçti.

   

  Polis bu fotoğraflarla aradı, üzerinden yabancı bir ülkeye ait hatlı telefon çıktı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı