GeriGündem PKK'nın gençlik sorumlusuna 30 yıl istendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK'nın gençlik sorumlusuna 30 yıl istendi

PKK / Kongra-Gel terör örgütünün gençlik yapılanması olan Yurtsever Demokratik Gençlik Meclisi'nin (YDGM) Ataşehir bölgesi sorumlusu olarak birçok molotof kokteyli atma eylemine katıldığı iddia edilen Selçuk Akagündüz'ün 30 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta tarafından hazırlanan 3 sayfalık iddianamede PKK/Kongra-Gel terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDGM içinde faaliyet gösteren şahısların yakalanabilmesi için operasyon başlatıldığı belirtildi. Bu operasyonlar kapsamında molotof kokteyli atma eylemlerine karıştıkları iddia edilen 11 kişinin yakalandığının kaydedildiği iddianamede, Selçuk Akagündüz'ün ise operasyonların yapıldığı dönemde yakalanamadığı anlatıldı. Yakalanan 11 kişinin ifadelerinde Selçuk Akagündüz'ün adını verdiklerinin belirtildiği iddianamede, YDGM bölge sorumlusu Ferhat Çetiner'in tutuklanmasından sonra bu göreve şüpheli Selçuk Akagündüz'ün getirildiği ifade edildi.

GENÇLERİ TOPLANTILARA ÇAĞIRIP, ÖRGÜTSEL BİLGİLER VERDİ

Ataşehir YDGM Gençlik sorumlusu olarak örgüt içerisinde faaliyet gösterdiği kaydedilen Akagündüz'ün gençleri toplantılara çağırdığı ve örgütsel bilgiler verdiği iddianamede anlatıldı. Akagündüz'ün 26 Ağustos 2009'da Küçükçekmece'de 150 kişilik PKK/Kongra Gel terör örgütü yandaşı grup tarafından gerçekleştirilen ve Abdullah Öcalan lehine sloganların atıldığı eyleme katıldığına da iddianamede yer verildi.

30 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Bazı molotof kokteyli atma eylemlerine katılan gençlere gözcülük yaptığı da öne sürülen Akagündüz'ün "Silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt propagandası yapmak, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, patlayıcı madde bulundurmak" suçlarından 11 yıldan 30 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle