Gündem Haberleri

  PKK uzantılarıyla koalisyona hazırlanıyor

  Ahmet BAYRAKCavit YILDIRIM/MUĞLA, (DHA)
  09.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisine yönelik koalisyon senaryoları ortaya atan Başbakan Tayyip Erdoğan’ı, "Biz tek başımıza iktidara gelmek istiyoruz. Kendisi ise PKK’nın uzantıları ile Meclis’te koalisyon kurmaya hazırlanıyor" diye eleştirdi.

  Baykal, Muğla’da partisinin düzenlediği mitingde, 38 derece sıcaklıkta, coşkulu bir kalabalığa seslendi. AKP hükümetini sert bir dille eleştiren Baykal, iktidara gelmeleri halinde çiftçinin kullandığı mazottan ÖTV’yi ve üniversite sınavlarını kaldıracaklarını, yeşil kart uygulamasının yerine TC kimlik kartı ile herkese sağlık hizmeti sağlanacağını belirtti.

   CHP’nin seçimlerde tek başına iktidara gelmek için çalıştığını kaydeden Baykal, "Geliriz veya gelemeyiz, o milletin kararı" diye konuştu. Baykal, Erdoğan’ın kendilerini halka MHP ile koalisyon kurmak için çalışıyorlarmış gibi göstermeye çalıştığını söyledi. Koalisyon konusunun Erdoğan’ın kafasına girdiğini belirten Baykal şöyle devam etti: "O bize yönelik koalisyon lafları çıkarıyor. Ama öte yandan kendi PKK’nın uzantıları ile Meclis’te koalisyon kurmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki döneme dikkat edin. AKP’ye verilen oy PKK’nın siyasi uzantılarıyla işbirliğiyle sonuçlanacaktır. Bunu bilin sevgili Muğlalılar."


  Muğla’dan sonra Denizli’ye geçen Baykal, seçimin ardından Türkiye’de hem yeni bir hükümet kurulacağını hem de yeni cumhurbaşkanının seçileceğini belirterek, "Bu oluşumun kaynağı millettir. İktidarın çıkış yeri halktır, sizsiniz" dedi. Baykal, iktidara gelirlerse ilk işlerinin Petkim ihalesini iptal etmek olacağını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı