Gündem Haberleri

  PKK Moldova'yı tehdit etti

  Hürriyet Haber
  29.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PKK'nın karakutusu Cevat Soysal'ın yakalanmasında Moldova istihbaratının Türklere yardım ettiğini ileri süren PKK, tehditler savurmaya başladı. PKK, Kenya gibi Moldova'da da terörist eylemler yapacağını açıkladı. Bunun üzerine Moldova Devlet Başkanı Peter Luçinski tatil için Türkiye'ye gitmekten vazgeçti.

  Terör örgütü PKK, önceki gün Moldov yönetimine bir uyarı mesajı göndererek, ‘‘Sizin istihbarat birimleriniz Türk istihbarat teşkilatı MİT'le ortaklaşa hareket ederek Soysal'ın yakalanması v Türkiye'ye götürülmesinde katkıları olmuştur. Araştırma sonucu bu kanıy vardık ve Moldavya yönetiminden intikamımızı alacağız’’ dedi.

  PKK'nın tehdidi üzerine başta Moldova başkenti Kişinev olmak üzere ülke çapında güvenlik önlemleri artırıldı. Moldov istihbarat servisi, PKK militanlarını sıkı takibe alırken, Moldova Devle Başkanı Peter Luçinski tatile çıkmasına rağmen Kişinev'de kalmaya karar verdi. Luçinski geçen yıl Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in davetlis olarak tatilini Antalya'da geçirmişti.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı