Gündem Haberleri

  Piknik ateşi 2 hektar ormanı kül etti

  Erdem ÖZCAN- Adem HALAT/ERDEK (Balıkesir), (DHA)-
  02.09.2012 - 12:38 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Erdek İlçesi’nde piknikçilerin yaktığı ateşten çıktığı belirtilen, şiddetli poyrazın da etkisiyle genişleyen yangında 2 hektar ormanlık alan kül oldu.

  Erdek Ocaklar Beldesi Ocaklar Beldesi, Maymun Deresi Mevkii’nde dün piknikçilerin yaktığı ateşin kuru otları tutuşturması sonucu başladığı bildirilen yangın, poyrazın da etkisiyle kısa sürede yayılarak fıstık çamlarının bulunduğu ormanlık alana sıçradı. Ocaklar’a 3 kilometre uzaklıkta çıkan yangına önce bölgede zeytin bahçelerinin sahipleri müdahale etmeye çalıştı. Daha sonra Bandırma ve Erdek Orman İşletmesi, Erdek ve Ocaklar Belediyesi itfaiyesi ile Erdek Mayın Filo Komutanlığı arazözleri de söndürme çalışmalarına katıldı. Alevlerin yoğun olduğu bölgenin sarp arazi olması nedeniyle söndürme işlemleri güçlükle yapıldı. Su ve köpük sıkılarak müdahale edilen yangın bir saat içinde kontrol altına alınarak söndürüldü.

  Bandırma Orman İşletme Müdür Yardımcısı Saim Çakır, çevrede piknik yapan bazı kişilerin yaktıkları ateşin etkisiyle yangının çıktığını tahmin ettiğini ve 2 hektara yakın fıstık çamı ile zeytinliğin zarar gördüğünü söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı