Gündem Haberleri

  Persepolis'e kardeş geliyor

  Hürriyet Haber
  17.05.2010 - 12:39 | Son Güncelleme:

  İran’ın yakın tarihindeki çalkantılarını anlatan Persepolis çizgi romanının yazarı Marjane Satrapi, Persepolis’den sonra bir başka eseri sinemaya uyarlayacak.

  Marjane Satrapi, Cannes Film Festivali’nde yaptığı açıklamada animasyon turunu kenara bırakıp, Erik Kurulu Tavuk(La Poulet aux prunes) adlı çizgi romanını bu sefer sinema filmi olarak çekmeye hazırlandığını dile getirdi.

  2007 yılında, Cannes Film Festivali’nde, Persepolis filmiyle Jüri Özel Odülü’ne layık görülen İranlı yönetmen, yeni filmiyle yönetmen koltuğuna ikinci kez oturacak.

  Satrapi bu filminde, enstrümanı kırılan bir müzisyenin onun yerine koyabileceği başka bir enstrüman olmadığı için ölmeyi istemesini beyaz perdeye taşıyacak. Ağır topların bir araya geleceği Satrapi’nin filminde baş rolleri de Mathieu Amalric(Quantum of Solace), Camel Debbouze (Amelie, Asteriks ve Oburiks), Chiara Mastrioni ve Isabella Rosellini paylaşacak.

  Persepolise kardeş geliyor

  “ÖLÜMÜ KULLANARAK HAYATI ANLATMA HİKÂYESİ”

  Satrapi, yeni filminde “Ölümü kullanarak hayatı anlatma hikâyesi” temasının bulunacağını, bazı anların da çok komik olacağını ifade etti. Satrapi, aynı zamanda bu filmin, Wilhelm Murnau, Fritz Lang, Ernst Lubitsch ve Alfred Hitchcock gibi büyük ustalara göndermeler yapacağını da söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı