GeriGündem Pendik Belediyesi hangi partide? Pendik'in mevcut Belediye Başkanı Kenan Şahin kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pendik Belediyesi hangi partide? Pendik'in mevcut Belediye Başkanı Kenan Şahin kimdir?

Pendik Belediyesi hangi partide? Pendik'in mevcut Belediye Başkanı Kenan Şahin kimdir?

İstanbul'un ilçeleri arasında yer alan Pendik'te belediyenin hangi partide olduğu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi, vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. Söz konusu durum hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapan vatandaşlar bir yandan da Pendik'in mevcut Belediye Başkanı Kenan Şahin’in kim olduğunu araştırıyor. Peki, Pendik Belediyesi hangi partide?

Pendik Belediyesi'nin 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı ve mevcut belediye başkanının kim olduğuna dair bilgiler, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi merak ediliyor. İşte, konuya ilişkin detaylar ve Pendik'in mevcut Belediye Başkanı Kenan Şahin hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Kenan Şahin seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Pendik Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde ise Ahmet Cin'i aday olarak gösterdi.

MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI KENAN ŞAHİN KİMDİR?

1967 yılında Erzurum’da doğdu. 1984 yılında Erzurum Lisesi ve 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.

SSK Amasya Suluova Dispanserinde Pratisyen Doktor olarak çalışma hayatına başladı. 1992 yılında başladığı Uzmanlık Eğitimini 1996 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde yaptı.

Çeşitli vakıf ve derneklerde toplum yararına faaliyetlerde bulundu. 1998 yılında Fazilet Partisi Pendik Kurucu İlçe Başkanı oldu. 2001 – 2004 yılları arasında Pendik Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2004 – 2005 yılları arasında SSK Kartal Hastanesinde İntaniye Uzmanı olarak çalıştı. 2005 - 2008 yılları arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yapan Dr. Kenan Şahin, SSK ve Genel Sağlık Sigortası yapılanması sürecinde mevzuat ve proje çalışmaları yaptı.

2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Pendik Belediye Başkanlığına seçilmiştir. Başkanlık görevine devam eden Dr. Kenan Şahin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle