Gündem Haberleri

  Patrik bana oy verdi, beklentileri karşılamalıyım

  Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
  09.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet bakanı ve başmüzakereci Egemen Bağış, Fener Rum Patriği Bartolomeos’un seçimlerde AKP’ye oy verdiğini açıkladı.

  Yunan Kathimerini Gazetesi’ne konuşan Bağış, Heybeliada Ruhban Okulu’nun yeniden açılması konusunda, “Türkiye’deki Ortodoks Hıristiyanların büyük kısmı benim seçim bölgemde, İstanbul’da yaşıyor. Benden çözümler için beklentileri varsa, sonuç getirmek zorundayım. Yollarını arıyorum” dedi.

  Ege’de şeytan detaylarda saklı

  Yunanca yayınlanan röportaja göre Bağış, Türkiye’nin Ege’de her gün değil, yılda iki-üç askeri uçuş yaparak gerginliğin azaltıması yönünde adım atıp atamayacağı sorusuna, “Sanırım muhteşem bir görüş. Ancak teknik detaylarını araştırmak için oturup konuşmamız gerek. Unutmayın ki şeytan detaylarda gizlidir” dedi.

  Talat gidince ne olacak

  Bağış, sorunları çözmek için iki ülkede de “iki cesur lider” gerektiğini belirterek, “Şimdi gerekli fırsatın oluştuğunu sanıyorum” diye konuştu. Başmüzakereci Bağış, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın nisan ayında görev süresinin sona ermesinden sonra Kıbrıs’ta çözümün zorlaşabileceğini de belirterek, “Kıbrıslı Türklerin yeni liderinin aynı şekilde çözümde kararlı olup olmayacağını bilmiyoruz” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı