Gündem Haberleri

  Patlama açıklaması Orman Bakanlığından

  Zeynep GÜRCANLI
  07.09.2012 - 20:29 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisarda meydana gelene patlama sonrası kurumsal açıklamayı Orman Bakanlığı yaptı.

  Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu patlama konusunda ayrıntılar gün boyu çeşitli yetkili kişi ve kurumlarca yapıldı. İlk açıklama Genelkurmay /images/100/0x0/55eaad4af018fbb8f88fa812

  Başkanlığı'ndan geldi. Ardından da  olay yerine ilk gelenlerden olan, aynı zamanda Afyon milletveklı olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan da geldi.  Günboyu Milli Savunma Bakanlığı kurumsal olarak herhangi bir açıklama yapmazken, öğleden sonra saatlerinde Afyon'a giden Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz konuştu.

  En ilginç kurumsal açıklama ise hiç beklenmedik bir yerden, Orman ve Su İşler Bakanlığı'ndan geldi. Savunma Bakanlığı herhangi bir açıklama yapmazken, patlama ve kurtarma çalışmaları gibi konularda ayrıntıları Orman Bakanlığı açıkladı.

  Patlama açıklaması Orman Bakanlığından BAKAN KONUŞTU ARKADAN FERYATLAR YÜKSELDİ - WEB TV

  ORMAN BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı,  Afyonkarahisar'daki patlama neticesinde çevreye saçılan mühimmatın etkisiz hale  getirilmesi için Ankara'dan 13 bomba uzmanı ile 2 bomba eğitimi almış köpek ve  Afyonkarahisar'dan 5 bomba uzmanı ile 1 bomba eğitimi almış köpeğin bölgede  mühimmat arama çalışmalarını yürüttüğünü bildirdi.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Afyonkarahisar Mühimmat Depo  Komutanlığı'ndaki cephanelik deposunda, mühimmat sayımı ve tasnifi esnasında  meydana gelen patlamada 25 askerin şehit olduğu ve 8 askerin de yaralandığı  hatırlatıldı.

  Bakan Eroğlu'nun patlamada yaralanan 8 askeri ziyaret ettiği, yaralı  askerlerin durumlarının iyi olduğu belirtilerek, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet  İşleri Başkanlığı tarafından şehit yakınlarını teskin etmek ve psikolojik destek  vermek maksadıyla 5 psikolog ve din görevlilerinin hazır bulundurulduğu  vurgulandı.

  AFYONKARAHİSAR'DA MÜHİMMAT DEPOSUNDA PATLAMA / FOTO GALERİ

  Patlama açıklaması Orman Bakanlığından TARİHTEKİ EN ACI PATLAMA

  Patlama açıklaması Orman Bakanlığından PATLAMANIN SEBEBİ NE

  YARALI ASKER O DEHŞETİ ANLATTI / WEB TV

  CEPHANELİKTEKİ PATLAMA SONRASI GÖRÜNTÜLER / WEB TV 

  PATLAMANIN OLDUĞU YERİN GÜNDÜZ GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

  CEPHANELİKTEKİ PATLAMA ANI KAMERADA - WEB TV

  Ünlülerin 25 şehit tepkisi
  SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEN ÇOK DAHA ÖTEDE HER ŞEY

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı