7 Ekim akşamı İngiltere çıkarmasına hazırlanan Sezen Aksu, parlamentoda yapacağı konseri daha iyi hazırlanmak için ileri bir tarihe erteledi." />
Gündem Haberleri

  Parlamentodaki konser iptal

  Faruk ZABCI / LONDRA
  04.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  7 Ekim akşamı İngiltere çıkarmasına hazırlanan Sezen Aksu, parlamentoda yapacağı konseri daha iyi hazırlanmak için ileri bir tarihe erteledi.

  Londra'da 7 Ekim akşamı dünyanın en büyük konser salonlarından Royal Albert Hall'de İngiltere çıkarmasına hazırlanan Sezen Aksu, parlamentoda yapacağı konseri daha iyi hazırlanmak için ileri bir tarihe erteledi. İngiltere Başbakanı Gordon Brown'un, Kıbrıs Özel Temsilciği'ne getirdiği İşçi Partisi milletvekili Joan Ryan, Kıbrıs'a yapacağı ilk ziyarette Rum lider Tassos Papadopulos ve KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile görüşecek. Ryan, haftalardır parlamentodaki Sezen Aksu konserini düzenlemeye çalışıyordu. Konserin ertelenmesinin büyük hayal kırıklığı yarattığını söyleyen Ryan'ın Türk yardımcısı Alev Cazımoğlu, "Parlamentodaki konser için çok çaba sarfettik. Enfield Bölgesi'nden 200'e yakın Türk öğrenci konsere gelecekti. Türk çocuklarının çoğu hayatlarında ilk defa parlamentoyu görme, Sezen Aksu'yu dinleme fırsatını bulmuşlardı. Aksu konseri, çok iyi bir eğitim projesiydi. Tamamen eğitim ve kültür ile ilgili olduğu için Başbakan Brown'ı bile davet ettik. Başbakanın gelmesi söz konusuydu. Aksu'nun konseri ertelemesi bizi çok üzdü. İlerde Joan Ryan'ın tekrar böyle bir girişimde bulunup bulunmayacağını garanti edemeyiz" diye konuştu. Avam Kamarası'nda ilk pop konseri 2002 yılı Mart ayında gene öğrenciler yararına Amerikalı şarkıcı Alicia tarafından, İngiliz İşçi Partisi milletvekili David Lammy'nin girişimiyle gerçekleşmişti. Aksu'nun konseri, parlamentodaki ikinci konser olacaktı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı