Gündem Haberleri

  Paket yarına kaldı

  Ümit ÇETİN - Selçuk ŞENYÜZ / ANKARA
  12.09.2013 - 01:00 | Son Güncelleme:

  Çözüm paketine son halinin verilmesi için Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıdan kesin sonuç çıkmadı.

  AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıya, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Çelik, Numan Kurtulmuş ve Siyasi Başdanışman Yalçın Akdoğan katıldı. Toplantı sonrası açıklama yapan Atalay şunları söyledi:
  “Bugün tamamlayamadık. İnşallah Cuma günü tamamlayacağız. Uygun bir zamanda da başbakanımızın bunu açıklamasını arzu ediyoruz çünkü güçlü bir paket. Bizzat kendisi tarafından açıklanmasını istiyoruz. O zaman size daha geniş bilgileri de sunmuş olacağız. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız olgunlaştırdığımız paketin unsurlarını ben genişçe sundum. Bunlar üzerinde müzakereye devam edeceğiz. Ama toplumumuzun değişik kesimlerinin ihtiyacını karşılayacak kapsamlı bir paket. Sizlere tekrar hatırlatıyorum ‘Sessiz Devrim’ diye hazırlayıp yayınladığımız bir kitap var. Yaklaşık 11 yılda AK Parti hükümetlerinin demokratikleşme adına hangi adımları attığı anlatılıyor. Bu da onların devamı olan bir çalışma. Toplumumuzun her kesimini kuşatan çözüm, düzenlemeler var. Çözüm süreci de bunun içinde. Hepsini birlikte ele alan geniş bir paket.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı