Gündem Haberleri

  2017 polis özel harekat mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama

  Hürriyet Haber
  05.05.2017 - 22:37 | Son Güncelleme:

  2017 polis özel harekat mülakat sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce polis adayı tarafından merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen 10 bin Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınavlarının sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. Sonuçların açıklanmasıyla ilgili Süleyman Soylu, birkaç hafta önce bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Peki, 2017 polis özel harekat mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

  PÖH mülakat sonuçları için adayların beklentisi kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye genelinde on binlerce kişinin katılım sağladığı özel harekat sözlü mülakatları, sonuçları ile birçok vatandaş tarafından merakla sorgulanıyor. On binlerce kişinin merakla sorguladığı 2017 PÖH mülakat sonuçları için açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamanın yakın bir zaman içerisinde yapılacağı müjdesini verdi. Peki, PÖH sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

  Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen 10 bin Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınavlarının sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. Sonuçların açıklanmasıyla ilgili Süleyman Soylu, birkaç hafta önce bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında, "Mülakatlar bitti, son düzenlemeler yapılıyor, çok yakın zamanda sonuçlar açıklanacak" ifadelerine yer verdi.

  Yeni alımların yapılacağına da işaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alımların özel harekat sınıfında olacağına işaret etti.

  POMEM BAŞVURUSU 28 NİSAN'DA SONA ERDİ

  Alımların az olması dolayısıyla yeniden ilan sürecini başlatan Polis Akademisi, duyuruda şu ifadelere yer vermişti;

  "2017 yılı 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemlerinin 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı daha önce duyurulmuştur.

  Ancak, ülkemizde yapılacak olan referandum oylaması nedeniyle oluşan hareketlilikten dolayı bazı adayların ön başvuru işlemlerini gerçekleştirememesi ve başvuru süresinin uzatılması ile ilgili olarak yoğun talep gelmesi nedeniyle  20. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

  Tüm adaylara ilanen duyurulur."

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı