GeriGündem POMEM başvuruları için son gün bugün! PÖH sözlü mülakat başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

POMEM başvuruları için son gün bugün! PÖH sözlü mülakat başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

POMEM başvuruları için son gün bugün! PÖH sözlü mülakat başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Özel harekat sözlü mülakat başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce polis adayı tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen 10 bin Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınavlarının sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. Sonuçların açıklanmasıyla ilgili Süleyman Soylu, bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Öte yandan POMEM başvuruları için son gün bugün. Peki, PÖH sözlü mülakat başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? POMEM başvuruları nasıl yapılır?

Özel harekat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, PÖH olabilmek için gerekli sınav ve mülakat işlemlerini tamamlayan adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. 2016'nın sonlarında başlayan sürecin akıbetini araştıran adaylar, Özel harekat sonuçları bilgisini merakla bekliyor. Peki, özel harekat sonuçları kadar merak edilen polislik başvurusu nasıl yapılır? İşte, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yapmış olduğu o açıklama!

Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen 10 bin Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınavlarının sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. Sonuçların açıklanmasıyla ilgili Süleyman Soylu, bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında, "Mülakatlar bitti, son düzenlemeler yapılıyor, çok yakın zamanda sonuçlar açıklanacak" ifadelerine yer verdi.

Yeni alımların yapılacağına da işaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alımların özel harekat sınıfında olacağına işaret etti.

POMEM BAŞVURUSU 28 NİSAN'A KADAR DEVAM EDECEK

Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"2017 yılı 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemlerinin 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı daha önce duyurulmuştur.

Ancak, ülkemizde yapılacak olan referandum oylaması nedeniyle oluşan hareketlilikten dolayı bazı adayların ön başvuru işlemlerini gerçekleştirememesi ve başvuru süresinin uzatılması ile ilgili olarak yoğun talep gelmesi nedeniyle  20. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

Tüm adaylara ilanen duyurulur."

BAKAN SOYLU: 10 BİN POLİS ALIMI İÇİN BAŞVURULAR YETERSİZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatı'nın 172. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle İçişleri Bakanlığında polis memurlarını ağırladı. İlana çıkılan polis memur alımı için yapılan başvuruların yetersiz olduğunu kaydeden Soylu, 14 bin müracaatın yüksek bir müracaat olmadığını belirterek, gerekli duyuruların yapılması talimatını verdi.

15 Temmuz’dan sonra ilana çıkan Polis Özel Harekat ilanına 295 kişinin başvuru yaptığını kaydeden Soylu, “Sayfalar dolusu, ciltler dolusu kitap yazsak bunu anlatmakta zorlanırız. Bundan daha büyük bir cevap olmaz” dedi.

Bunun üzerine 10 bin polis memuru alımı için ilana çıktıklarını kaydeden Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, şu ana kadar 14 bin 500 müracaatın yapıldığını aktardı. Yapılan bu müracaatın yetersiz olduğunu bildiren Bakan Soylu, gerekli duyuruların yapılması talimatını verdi.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 05 Nisan 2017- 14 Nisan 2017 tarihleri arasında saat:17:00’a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

POMEM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

e-Devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir. 

e-Devlet kapısı şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

Lütfen aşağıdaki linkte yer alan kılavuz bilgilerinin tamamını okumadan başvuru yapmayınız. Başvuruda istenen belgeler ve adaylarda aranacak şartlara dair detaylara buradan erişebilirsiniz.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER VE KILAVUZ BİLGİLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Yorumları Göster
Yorumları Gizle