Gündem Haberleri

  Özalp Belediye Eş Başkanı görevden uzaklaştırıldı

  DHA
  21.10.2015 - 22:10 | Son Güncelleme:

  Van'ın Özalp İlçesi DBP'li Belediye Eş Başkanı Handan Bağcı İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı. Öte yandan, Belediye başkanlarının gözaltına alınması, tutuklanması ve görevden uzaklaştırılmaları ile operasyonları gerekçe gösteren bir grup, akşam saatlerinde kent merkezine doğru yürümek istedi. Yürümekte ısrar eden HDP 8’inci sıra Milletvekili adayı Zozan Yeliz Yıldırım ve HDP Van İl Eş Başkanı Derya Hayva ile birlikte 10 kişi gözaltına alındı.

  Özalp'ın Tepedam Mahallesi'nde 1 Ekim 2015'te çıkan olaylarda asker tarafından yapılan operasyonu engellemeye çalışan grup içinde bulunan ve gözaltına alınan Özalp Belediyesi Eş başkanı Handan Bağcı, Belediye Eş başkan Yardımcısı Okan Bayram ve Belediye Meclis Üyesi Fevzi Keleş, 'örgüt üyeliği suçundan' çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Belediye Eş Başkanı Handan Bağcı'nın, İçişleri Bakanlığı tarafından yine örgüt üyeliği suçundan görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

  VAN’DA HDP MİLLETVEKİLİ ADAYI İLE İL EŞ BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

  Öte yandan, Van'ın Karşıyaka Mahallesi’nde yürümekte ısrar eden HDP 8’inci sıra Milletvekili adayı Zozan Yeliz Yıldırım ve HDP Van İl Eş Başkanı Derya Hayva ile birlikte 10 kişi gözaltına alındı.

  Belediye başkanlarının gözaltına alınması, tutuklanması ve görevden uzaklaştırılmaları ile operasyonları gerekçe gösteren bir grup, akşam saatlerinde Van’ın İpek Yolu İlçesi Karşıyaka mahallesinden kent merkezine doğru yürümek istedi. Ancak geniş güvenlik önlemleri alan polis, aralarında HDP 8’inci sıra Milletvekili adayı Yıldırım, HDP Van İl Eş Başkanı Hayva’nın da bulunduğu grubun, kent merkezine dağru yürümelerine izin vermedi. Bunun üzerine gerginlik yaşandı.

  Polis, milletvekili adayı Yıldırım, İl Eş Başkanı Hayva’nın da aralarında bulunduğu 10 kişiyi gözltına aldı. Gözaltına alınan alınan 8 kişi Van Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, ara sokaklardaki gerginlik ise bir süre devam etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı