Gündem Haberleri

  Oscar adayları vizyonda

  Hürriyet Haber
  21.02.2011 - 12:45 | Son Güncelleme:

  Türk sinemaseverler, bu hafta 2'si yerli 5 yeni filmle buluşacak.

  /images/100/0x0/55ea266ff018fbb8f86e483b127 HOURS / 127 SAAT

  Danny Boyle'un yönettiği ve James Franco, Lizzy Caplan, Kate Mara ile Amber Tamblyn'in oynadığı “127 Saat (127 Hours)” filminde ise genç bir dağcı olan Aron, Utah yakınlarında büyük bir kaya parçasının arasına sıkışır ve 5 gün boyunca hayatta kalma mücadelesi verir.

  Bu süre boyunca yaralı halde içsel sorunlarıyla da karşılaşmak zorunda kalan Aron, kendisini bu beladan kurtarmaya yarayacak tüm yönleriyle de yüzleştikten sonra kurtulur.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

  /images/100/0x0/55ea266ff018fbb8f86e483dTHE KING'S SPEECH / ZORAKİ KRAL

  Tom Hooper'ın yönettiği ve Colin Firth, Helena Bonham Carter, Derek Jacobi ile Geoffrey Rush'un oynadığı “Zoraki Kral (The King's Speech)” filminde, babası 5. George'un ölümünün ardından, ağabeyi Edward'ın da tahttan feragat etmesi üzerine Albert'ın krallık görevini devralmak zorunda kalması anlatılıyor.

  Kekemeliği yüzünden dehşet içinde olan Albert, eşi Elizabeth, Avustralyalı terapist Lionel ve hükümetin desteğiyle kekemeliğinin üstesinden gelir ve ülkesindeki insanlara güven vererek, savaş için onları birleştirir.

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

  /images/100/0x0/55ea266ff018fbb8f86e483fSINYORA ENRICA İLE İTALYAN OLMAK

  Ali İlhan'ın yönettiği ve Claudia Cardinale, İsmail Hacıoğlu, Lavinia Longhi ile Teoman Kumbaracıbaşı'nın oynadığı “Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak” filmi, komedi ve dram sahneleriyle dikkati çekiyor.

  Filmin konusu şöyle:

  “Yıllar önce oğlunu ve kendisini terk eden kocasından sonra hiçbir erkeği kapısından bile geçirmeyen Sinyora Enrica, evindeki boş odaları kız öğrencilere kiralamakta ve pazarda çalışmaktadır. Yıllarca bozmadığı bu kuralı, evine gelen Türk öğrenci Ekin için bozar. Enrica'nın oğlu Giovanni'nin annesine karşı haksız davranışları, Ekin'in de Enrica'ya karşı bir koruma duygusuna dönüşür ve aralarında bir gönül bağı oluşur.”

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

  /images/100/0x0/55ea266ff018fbb8f86e4841ÇALGI ÇENGİ

  Selçuk Aydemir'in yönettiği ve Murat Cemcir, Ahmet Kural, Erdal Tosun ile Tuna Orhan'ın oynadığı “Çalgı Çengi” filminin de konusu şöyle:

  “Salih ve Gürkan, düğün ve kına gecesi gibi organizasyonlarda müzisyenlik yaparak hayatını kazanan Ankaralı iki teyze oğludur. İkili, bir gece ikinci sınıf bir düğün salonunda sahne almak için yola çıkar. Bodrum katında hazırlanırken, yanı başlarında işlenen bir cinayet komik olaylar zincirinin de tetikleyicisi olacaktır.”

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

  /images/100/0x0/55ea266ff018fbb8f86e4843THE GREEN HORNET / YEŞİL YABAN ARISI

  Michel Gondry'nin yönettiği ve Seth Rogen, Jay Chou, Cameron Diaz ile Chad Coleman'nin oynadığı “Yeşil Yaban Arısı (The Green Hornet)” filmi, 3 boyutlu aksiyon sahneleriyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

  Filmin konusu şöyle:

  “Britt, Los Angeles'ın en bilinen medya şirketinin varisidir. Babası ölene kadar amaçsız bir hayat sürer. Babasının yaratıcı çalışanı Kato ile arkadaşlık kurduklarında ikisi de hayatlarında ilk kez anlamlı bir şey yapabileceklerini düşünürler ve böylece suçla savaşları başlar. Britt, gizli kahraman Yeşil Yaban Arısı olur. Ortağı Kato ile suç ve suçluların peşine düşerler.”

  FİLMİN FRAGMANI - WEB TV

   

   

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı