Gündem Haberleri

  Ortak bir komisyon kurulacak

  Ertan KORKMAZ - Evren KASIRGA / DHA
  27.09.2005 - 02:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan’ın, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Ermeni meselesi ile ilgili olarak yazdığı ‘Ortak komisyon kuralım’ mektubuna olumlu yanıt verdiğini söyledi.

  Manisa’da gazetecilere konuşan Arınç, önümüzdeki günlerde her iki ülkenin bilim adamlarının ortak bir komisyon kurabileceğini belirtti. Türkiye’nin tarihinden utanmadığını ve tüm belgelerini açtığını söyleyen Arınç, şöyle devam etti:

  ADIM ATILACAK

  ‘Biz
  ‘Gelin ortak bir komisyon kuralım, tarihçiler ve siyasiler istediğiniz sayıda biraraya gelmek suretiyle araştıralım ve bunu propaganda malzemesi olmaktan çıkaralım’ dedik. Koçaryan da buna cevap verdi. Önümüzdeki günlerde, haftalarda belki bir ortak komisyonun kurulması konusunda da adımlar atılacak.

  SOYKIRIM DEĞİL

  Ben Manisalı’yım ama Elazığ’da Krikor’un oğlu Samuel ile ilkokulu okudum. Onlar
  ‘millet-i sadıka’ olarak bilinir ve sorunsuzca yaşarlardı. 1915’te yaşanan olaylar nedeniyle bir tehcir kanunu çıkarıldı ve uygulanmasında birtakım üzücü olaylar oldu. Biz Almanların Yahudilere yaptığı gibi bir soykırım hiçbir zaman işlemedik. Sadece belli bölgelerde isyan eden Ermenilere karşı tehcir kanunu uyguladık.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı