GeriGündem 4 Eylül On Numara sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı! Büyük ikramiye 4 ile gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 Eylül On Numara sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı! Büyük ikramiye 4 ile gitti

4 Eylül On Numara sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı! Büyük ikramiye 4 ile gitti

On Numara sonuçları 4 Eylül akşamı kamuoyu ile paylaşıldı. Büyük ikramiye hayali kuran on binlerce kişinin merakla sorguladığı On Numara sonuçları açıklamasının ardından kazanan il ve ilçe bilgisi duyuruldu. İşte, büyük ikramiyenin 4 il arasında paylaşıldığı 4 Eylül On Numara sonuçları ve idarenin açıkladığı detaylı bilgiler

On Numara sonuçları açıklandı. Her pazartesi akşamı şans oyunu tutkunlarına büyük bir heyecan yaşatan On Numara çekilişinin 787. hafta çekilişi 4 Eylül Pazartesi günü yapıldı. Sonuçların detayları Milli Piyango İdaresi ‘nin resmi sayfası üzerinden de duyuruldu. İşte On Numara sonuçlarına göre kazandıran numaralar!

Milli Piyango İdaresi'nin duyurduğu 4 Eylül On Numara çekiliş sonuçları ile birlikte kazanan il ve ilçe merkezi de netlik kazandı.

On Numara'nın 4 Eylül çekilişine göre kazandıran numaralar; 5, 10, 13, 18, 19, 23, 26, 29, 30, 32, 36, 42, 43, 48, 49, 50, 52, 53, 54, 61, 69, 72

On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde 10 bilen 4 kişi 61 bin 107 lira 5'er kuruş ikramiye kazandı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün yazılı açıklamasına göre, 9 bilen 83 kişi bin 963 lira 65'er kuruş, 8 bilen bin 598 kişi 102 lira 40'ar kuruş, 7 bilen 15 bin 666 kişi 20 lira, 6 bilen 92 bin

866 kişi 3 lira 50'şer kuruş, hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyen 129 bin 263 kişi ise 3 lira 25'er kuruş ikramiye alacak. 

Çekilişte 10 bilen talihlilerin kuponlarını Denizli'nin Merkezefendi ve İstanbul'un Şişli ilçeleri ile Aksaray, Zonguldak'tan yatırdıkları belirtildi. 

Toplam 1 milyon 629 bin 502 lira 10 kuruş ikramiyenin dağıtıldığı çekilişte, kamuya KDV olarak 649 bin 970 lira 8 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 362 bin 111 lira 59 kuruş aktarıldı. 

GEÇTİĞİMİZ HAFTA İKRAMİYE İKİ İLE GİTMİŞTİ

Milli Piyango İdaresi’nin gerçekleştirdiği şans oyunlarından biri olan On Numara’nın geçen haftaki çekilişi sonucunda 10 bilen 2 talihli büyük ikramiye olan 140 bin 729 lira 30 kuruş almaya hak kazandı. Talihlilerin Bursa'nın Orhangazi ve Konya'nın Ereğli ilçelerinden kuponlarını yatırdıkları belirlendi. Her hafta büyük bir heyecanla karşılanan On Numara’da bu akşam ise 787. kez ikramiye dağıtacak.

ON NUMARA SAAT KAÇTA ÇEKİLİYOR?

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nünAnkara Balgat'ta yer alan binasında yapılan çekilişler çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılmaktadır. Çekilişler düzenli olarak 21:15'te başlar ve kazanan numaraların belirlenmesi ile vatandaşlara duyurulması 21:45'i bulur. Teknik bir aksaklık olması halinde sonuçların açıklanması uzayabilir. 

ON NUMARA SONUÇ TAKİP

ON NUMARA OYUNU ÖZELLİKLERİ

İdaremizce 06.08.2002 tarihinden itibaren yeni bir on-line Sayısal Oyun daha oynatılmaya başlatılmıştır.

On Numara adı verilen bu oyunda; oyun kuponlarının üzerindeki her bir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan, çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.

İştirakçiler, her bir kolonda, on adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. Oyuna istenilen sayıda kolonla katılmak mümkündür. Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaralar 2, 3 ve 4 çekiliş için de oynanabilir. On Numara oyununa sen-seç ile de katılmak olanaklıdır.

On Numara oyunu çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır. On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,

8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,

10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir.

On Numara oyununda dağıtılacak olan ikramiye miktarı, o hafta elde edilen hasılattan belirlenmektedir. Çekilen numaraları bir grupta bilen çıkmaması halinde, bu grup için ayrılan ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenmektedir. Ancak, çekiliş yapılan hafta 10 bilen çıkmaz ise bu grubun ikramiyesi bir sonraki hafta 10 rakamı bilenlere dağıtılmak üzere devredilmektedir.

On Numara oyununa 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar, kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

On Numara oyununda, çekiliş tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içinde ibraz edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve ödenmez.

On Numara oyunundan elde edilecek gelir, İdaremizin diğer tüm oyunlarında olduğu gibi kanunlarla belirlenen faaliyetlere kaynak olarak aktarılmaktadır. Bunlar; Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye'nin Tanıtımı, Olimpiyat Oyunları ile Savunma Sanayii Destekleme Fonu'dur.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle