Gündem Haberleri

  Ölüm teleferiği

  İsmail EREL / FRANKFURT
  08.09.2005 - 01:51 | Son Güncelleme:

  Avusturya’da alçaktan uçan bir helikopterden teleferik üzerine beton blok düşmesi sonucu 9 Alman turistin ölmesi infial yarattı. Kazada yaralananların bazılarının durumları ağır.

  Avusturya’da alçaktan uçan bir helikopterden teleferik üzerine beton blok düşmesi sonucu 9 Alman turistin ölmesi infial yarattı. Helikopter firmasının daha önce de beş helikopterinin düştüğü ortaya çıktı.

  AVUSTURYA’nın Sölden kasabasında meydana gelen ve 9 Alman’ın ölümüne neden olan teleferik kazasına, helikopterdeki beton parçasını tutan halkanın açık olmasının neden olduğu ileri sürüldü. Beton parçanın böylece halkadan kopup düştüğü belirtilirken, helikopterin de teleferiğin çok yakınından geçtiği kaydedildi. Kazada yaralanan üç yetişkin ve iki çocuğun tedavilerinin hálá sürdüğünü belirten yetkililer ise, bazı yaralıların durumlarının ‘çok kritik’ olduğunu belirttiler.

  BEN DE TELEFERİKTEYDİM

  Ölüm teleferiğinde bulunup kurtulan Alman öğrenci Julian, dehşet anını anlatırken, ‘Helikopter sadece 30 metre üzerimizde uçuyordu. Tam istasyona gelmişken, arkamızdaki kabinin üzerine beton parçası düştü. Kabin anında yere çakıldı. Bir diğer kabin ise çok şiddetli sallanmaya başladı’ dedi. Kabinlerden kendi kayak hocası da olmak üzere 6 kişinin düştüğünü belirten Julian, ‘Hocam önce tutundu. Ancak gücü kalmayınca, düşerek öldü’ diye konuştu.

  ÇOK YAKIN UÇTU

  Alman kayak hocası Marcel Knoch ise olaya tanık olduğunu ve helikopterin bütün gün boyunca teleferiğin çok yakınından geçtiğini belirtti. Beton parçasının 200-300 metre yükseklikten teleferiğin üzerine düştüğü iddiasını pek inandırıcı bulmadığını belirten Knoch, ‘Gerçi beton parçasının düştüğü anı görmedim. Ama, ‘İnsanlar düşüyor’ uyarısı üzerine dönüp baktığımda kabinlerin hálá sallandığını fark ettim’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı